Asus DSL-AC750 Ipv6 790 Sürümde Çalışıyor mu?

Arkadaşlar test eden oldu mu? 790 sürümüyle ipv6 atanmış, gerekli ayarları yaparak kullanabilen biri var mı?

@Eren Bey veya @Ugur.Aydogan Bey yardımcı olabilirler belki.

Merhaba,

Ayarları şu şekilde yaparak kullanım yapabilirsiniz;

1 Beğeni

merhaba 790 ve 805de çalıştıramadım ama son beta sürümü 859a geçtikten sonra çalışmaya başladı. Daha önce 805de de çalışıyordu ama artık modemden mi turlnetten mi dir çalışmamaya başladı. Bende 959a yükselttim ve sorunsuz çalışıyor

1 Beğeni

959 sürüm gözükmüyor nereden buldunuz? 858 var şuan. Acaba yanlış mı yazdınız?

beta sürüm var asusun geçen yılın sonunda yayınladığı… Geç internete bağlanma gibi sorunları çözüyoe hem buyrun linki → https://www.asuswebstorage.com/navigate/a/#/s/D5ADA14397F840459F3C7616C7956F36Y

3 Beğeni

dipnot: 858 kurmayın sakın.

1 Beğeni

Hocam bazı beta sürümlerinde crc hatası oluyordu 858 gibi. Bunda yok değil mi herhangi bir sorun? CRC veya başka bir sorun.
Sizinle yabancı forum sitesinde de karşılaşıyoruz bazen. 805 kullanıyordunuz en son. Tekrar buna mı geçtiniz?

1 Beğeni

Kaan merhaba. 805 nolu sürüm gayet stabildi ama son zamanlarda (çok kullanmasamda) ıpv6 sorunu yaşamaya başladımdı. Uktech sitesinde yazdığım gibi 805in ayarlarını hiç değiştirmeden direk 959a güncelledim ve çok kısa sürede 10-20K crc aldım. Ardından Dsl yönetimi kısmından bası fonksiyonları kapatıp yeniden başlattım ve şu an aldığım Crc sayısı 24 saatte 60-80 arasına düştü buda gayet iyi. Ki ben snr margin ayarını 3dbde kullanıyorum. Anladığım kadarı ile sürümler arasında ayarlar bu asus modemleri etkiliyor, zaten ülkemiz altyapı teknolojiside geride olduğu için internete bağlanacak kadar ayarları yapıp devam diyorum şimdilik. Şu an tek sıkıntım 805 sürümünde wifide akıcı takılmadan online oyun oynarken bu 959de takılmaya başladım…

1 Beğeni

Hocam dsl ayarlarınız atabilir misiniz? Ben de o sürüme geçeceğim eğer sorun yaşarsam sizin dsl ayarlarınız kullanayım.

Ben takılma sorunlarını aşağıda resimde yaptığım ayarlarla çözdüm hocam.

Kablosuz ayarları:

Profesyonel ayarlar: (2.5GHz ve 5GHz ayarlarım aynı)

Ek olarak WPS’yi her ikisinde de kapattım.

Dsl ayarlarım:

1 Beğeni

atmış olduğun ayarlar için teşekkür ederim, bugün deneyeceğim inşallah senin ayarları wi-fi için. Görsele son DSL ayarlarımı attım. 805 nolu sürümde snryi sabitliyemiyordum, görselde gördüğün üzere bu sürümde kaçı seçersek snr orda sabit stabil kalıyor.

1 Beğeni

İnanın ben de bu SNR sabitlenmemesini sevmiyordum. Gece deneyeceğim temiz kurulum yaparak. İnşallah sorunsuz kullanabiliriz.

1 Beğeni

kesinlikle… sabitliyordum 4e sonra bakıyorum bi 2.5 bi 3.5 falan derken saçmalıyordu. Ama şimdi mermi gibi sabit bakalım. Lakin verdiğin wifi ayarlarını denedim eskisi kadar olmasada biraz takılıyor yine.

Üzücü bir durum. Ben wifi kartının sürücüsünü güncelleyerek ve bu ayarları yaparak çözmüştüm. Deneme yanılma yolu ile ulaşmıştım bu ayarlara.

1 Beğeni

benim laptop eski ondan yapabilir diyip kendimi rahatlatayım :slight_smile: teşekkür ederim.

2 Beğeni

Snr değeri 4 olunca, crc hataları çoğalmıyor mu? Kopma falan olmuyor mu?

1 Beğeni

hayır şu an 3db ile kullanıyorum crc çoğalmıyor veya hattım kopmuyor. Ama şu var, benim altyapım rençber cat6 ve santrale evim çok yakın… Bunların etkisi vardır mutlaka. Mesela bundan önceki cat6 kablosunda crc patlamaları yaşıyordum.

Benimde saha dolabı apartmanın önünde. Ankastreden eve gelen kablo uzunluğu 25-35 metre arası. Rençber kablo çok pahalıya mâl olacak.

1 Beğeni

o mesafeden kılçıksız 100 mbps alman lazım. 9-10 tl civarı şu an metresi kablonun.

1 Beğeni

Bitswap ı kapatmayın, hat verimine göre kullanılacak bit alanları ayarlanıyor, bunu kapatmayı kim tavsiye ediyor ? Bu özellik operatörlerin verdiği modemlerde de varsayılan olarak açık gelir.

1 Beğeni