Asus DSL-AC750 Ipv6 790 Sürümde Çalışıyor mu?

Arkadaşlar test eden oldu mu? 790 sürümüyle ipv6 atanmış, gerekli ayarları yaparak kullanabilen biri var mı?

@Eren Bey veya @Ugur.Aydogan Bey yardımcı olabilirler belki.

Merhaba,

Ayarları şu şekilde yaparak kullanım yapabilirsiniz;

1 Beğeni

959 sürüm gözükmüyor nereden buldunuz? 858 var şuan. Acaba yanlış mı yazdınız?

Hocam bazı beta sürümlerinde crc hatası oluyordu 858 gibi. Bunda yok değil mi herhangi bir sorun? CRC veya başka bir sorun.
Sizinle yabancı forum sitesinde de karşılaşıyoruz bazen. 805 kullanıyordunuz en son. Tekrar buna mı geçtiniz?

1 Beğeni

Hocam dsl ayarlarınız atabilir misiniz? Ben de o sürüme geçeceğim eğer sorun yaşarsam sizin dsl ayarlarınız kullanayım.

Ben takılma sorunlarını aşağıda resimde yaptığım ayarlarla çözdüm hocam.

Kablosuz ayarları:

Profesyonel ayarlar: (2.5GHz ve 5GHz ayarlarım aynı)

Ek olarak WPS’yi her ikisinde de kapattım.

Dsl ayarlarım:

1 Beğeni

İnanın ben de bu SNR sabitlenmemesini sevmiyordum. Gece deneyeceğim temiz kurulum yaparak. İnşallah sorunsuz kullanabiliriz.

1 Beğeni

Üzücü bir durum. Ben wifi kartının sürücüsünü güncelleyerek ve bu ayarları yaparak çözmüştüm. Deneme yanılma yolu ile ulaşmıştım bu ayarlara.

1 Beğeni

Snr değeri 4 olunca, crc hataları çoğalmıyor mu? Kopma falan olmuyor mu?

1 Beğeni

Benimde saha dolabı apartmanın önünde. Ankastreden eve gelen kablo uzunluğu 25-35 metre arası. Rençber kablo çok pahalıya mâl olacak.

1 Beğeni

Bitswap ı kapatmayın, hat verimine göre kullanılacak bit alanları ayarlanıyor, bunu kapatmayı kim tavsiye ediyor ? Bu özellik operatörlerin verdiği modemlerde de varsayılan olarak açık gelir.

1 Beğeni

O hızları alıyorum zaten hocam sıkıntı yok. Kablom Cat6, hat zayıflamasında da sıkıntı yok. Sadece kablo kalitesiz olduğu için değiştirmek istiyorum. Ama kabloda sıkıntı çıkana kadar değiştirmek istemiyorum.

1 Beğeni

959 sürümüne geçtim. 16 saatte 110 crc hatası aldım. Diğer denediğim sürümlerle karşılaştırdığımda en az crc hatası aldığım 472 sürümünde bile bu kadar az almamıştım. Ayrıca sitelerin geç açılma sorunu da bu sürümle büyük oranda çözüldü. Teşekkürler @tsunami
Dsl ayarlarım:

2 Beğeni

3.1 snr ile mi? :flushed::flushed: Kral geri dönmüş öyle ise :clap::clap:

1 Beğeni

Ben de merak ediyorum, herkesin ekran görüntüsünde kapalı görüyorum :slight_smile:

1 Beğeni

id kısmını diyor sanırım.

Buda benim crc hatam daha yeni açıp kapamama rağmen hemen yükseldi dediğiniz sürümü kullanıyorum

Hocam zayıflaman bi tık yüksek ve snr değerin tam sınırda.

@tsunami bakar mısın müsait isen?

1 Beğeni

evet sıfırladım 2 saatte 171 crc hatası almışım şimdi sadece online oyun oynadım