Asus DSL-AC51/AC750 Ana Konu

Aslında modemlerde sıkıntı yok da şimdi TT nin son teknoloji cihazları için bir şey demek istemiyorum :person_shrugging:

3 Beğeni

son teknoloji ve TT mi :smiley: :smiley:

2 Beğeni

modemi fabrika ayarlarına döndürsem yazılım gene 959’da kalıyor dimi

1 Beğeni

eğer son olarak 959 kurduysan evet kalır. Fabrika ayarlarına dönünce bazen tek seferde olmayabiliyor başıma geldi dün akşam 2. kez sıfırlamak zorunda kaldım.

1 Beğeni

Evet bazen fabrika ayarlarına döndürme işlemini bir kaç defa yapmak gerekiyor. Bu fabrika ayarlarına döndürme işlemini her zaman fiziksel reset butonunu kullanarak yapmak doğru işlem olur.

3 Beğeni

arkadaşlar 2. 24 saatlik testiminde sonuna geldim. Önceki de 64 gibi bi crc ile bitmişti onda ss almamıştım, snr 3db olmasına rağmen bunuda 60 adet crc ile tamamladık :slight_smile: Sorunlarım bitmiş oldu. Asusa teşekkürler :rocket:. Cümleten keyifli internetler.

2 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkürler. Keyifli kullanımlar.

1 Beğeni

Özellikle İntel Wi-fi kartlarda yaşanan online oyunlarda anlık ping yükselme sorununu çözdüm arkadaşlar. Sorun modem kaynaklı değildir. Ben gibi benzer sorunu yaşayanlar aşağıdan çözümü uygulayıp bilgisayarlarını yeniden başlatabilirler;

Başlat > cmd yaz enter > regedit yaz enter

ardından

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]
(Bazı işletim sistemlerinde 0002 dizininde yer alabilir.)

içinde yer alan ScanWhenAssociated komutunu 1 ise 0 yapın.

bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bendeki sorun çözüldü, yaşayan varsa deneyebilir. İyi eğlenceler :slight_smile:

2 Beğeni

Peki bu sürümde ipv6 sorunsuz kullanabiliyor musunuz?

1 Beğeni

evet. Özellikle bu 959 nolu sürümde kesintisiz çalıştı. Lakin ipv6 matriks borsa uygulamasında sorun çıkardığı için kapattım malesef.

1 Beğeni

Bende wifisinde sorun yaşadım 5ghz anlık kopmalar oluyordu. Zyxel 3625 göre 5ghz beğenmedim. Amozandan 343 TL almıştım. Arayüz de yavaş geldi. 5ghz sorun yaşayınca iade ettim. Şimdi yeni eve taşındım. Hat değerleri biraz oynak. Snr ayarı yapabileceğim bir modem arıyorum. İndirime girerse tekrar alırım belki. Be kide bana gelen arızalı idi.

1 Beğeni

aslında o sorun fwden olabilirdi bi denemek lazımdı bazı şeyleri ama artık yapacak bişi yok sağlık olsun. Ben 6. aya girdim şükür sorun yok

Tr de çok farklı dslam türleri mevcut. Broadcom olanlarla mediatek zor anlaşıyor. En sorunsuz olan Intel lantiq chipset ama o chipset olan modemler de çok pahalı. Chipset kadar yazılım da önemli.

2 Beğeni

kesinlikle katılıyorum sana. Bu yüzden ilk konuyu yazarken MTK - Broadcomda uyumsuzluk crcye sebep olabiliyor demiştim ama arkadaşların telkini ile düzelttim…

devamke gençler :slight_smile:

1 Beğeni

4.1 snr ile internete mi bağlanılır yanlış gösteriyor bu hem de 3 gün boyunca 114 crc kesin şop bu veya öğeyi denetle var :slight_smile:

1 Beğeni

Yok hocam kablosu reçber ondandır :joy::joy:

2 Beğeni

tabi marka asus olunca öyle oluyor reis :smile::grin::grin:

1 Beğeni

Bende nexans aldım ama yok kıpraşmıyor bile 12.9 dan bir tık aşağıya :frowning: zyxel 8623 bile dün gece bir ara bir saatte 350k crc bastı. Durdurmasam milyonları bulurdu herhalde :slight_smile: Ahh tt ahh…

2 Beğeni

Nedir bu telekomdan çektiğimiz be yeter ulan :joy::joy::joy::joy: