Asus CRC hatası ve hat değerleri hakkında

Selamlar, şu sıralar Download kısmında 200 binlere çıkan bir CRC hatası ile karşı karşıyayım.
Bunun yanı sıra her günde bir modemimi reslenecek şekilde ayarlamıştım.

Gözle görülür kopma yok, yalnız arada bir pingim uçuyor.

Yapadayım ve hız modu Standart ek olarak CloudFlare DNS kullanıyorum.

Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Hat zayıflamaniz çok fazla. SNR değerleriniz çok düşük. Modemin CRC üretmesi bundan olabilir ve bu şekilde internetiniz de sık sık dalgalanmalar ve kopmalar yaşayabilirsiniz.

1 Beğeni

Modeme gelen kabloyu kontrol edin spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın

1 Beğeni

906 sürümünü yükleyin ve yönetim kısmından DSL ayarlarını bu şekilde yapıp deneyin

Kablo tertemiz direkt ankastreden geliyor, splitter falan yok dediğim gibi yeni yeni başladı bu anlam veremiyorum.

Bunun sebebi büyük ihtimalle santral tarafında yapılan yazılımsal veya donanımsal çalışma. Hat değerleri vs aynı olmasına rağmen CRC üretmesinin bir anlamı yok. İlk etapta Asus modemdendir diye düşünüyordum. Sonra @HKN kardeşim bana Zyxel modemi hediye etti ondan da Crc hataları oluşmaya devam etti. Dediğim gibi siz önce 906 yazılımını kurun. Sonra modemin arkasında bulunan reset çukuruna sivri bir cisim ile 15-20 sn basılı tutarak fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapın. Şu an için başka bir çözüm önerim yok maalesef.

3 Beğeni

Bende aynı sorunlarla boğuşuyorum, kullanmış olduğum modem Asus N16. Bahsetmiş olduğunuz 906 sürümünü bir türlü bulamadım. Bulabildiğim en güncel sürüm 1.1.2.3_858 Elinizde 906 sürümü var ise paylaşabilir misiniz?

Beta sürüm olduğu için bulamıyor olabilirsiniz. 805 e veya daha önceki sürüme geri dönmenizi öneririm. Son sürümde CRC yi aşırı üretiyordu modem

Forumda arattım buldum 906 yi. Modemin modeline uygun olanı seçip indirebilirsiniz. https://www.asuswebstorage.com/navigate/a/#/s/169819C89B2842A0A1C8397F628A2B22Y

Çok teşekkür ederim yükledim bakalım. Bununla da çözemezsem Asus hariç yeni bir modem almayı düşünüyorum artık.

1 Beğeni