Asus ac750 hakkında

Merhaba öncelikle hayırlı bayramlar benim şöyle bi sorunum var modemin 2.4 ghz ışığı söndü fakat arayüzden baktığımda 2.4 ghz etkin ibaresini görüyorum bağlandığımda internet aktif gözüküyor çok güzelde giriyor bunun sebebi nedir acaba çok yerde araştırdım bulamadım heryolu denedim reset vs attım genede aynı

Yazılımsal bir hata olmuş olabilir veya donanımsal wifi modülü elektrik kesintisi vb bir sorundan arızalanmış olabilir.

Elektrik filan hiç kesilmedi sabah çalışıyordu akşama doğru ışık söndü

Cihaz içerisinde yer alan led arızalanmış olabilir. Asus Teknik Servisi ile görüşmenizi öneririm.

1 Beğeni

bende açıkcası öyle düşündüm 790 sürümünü kullanıyorum bile bile ondan olma ihtimali varmı güncelleme gelmiş diyo birde bazen arada kopmalar yaşıyorum bu modemde kronik sorunumu açıkcası değiştirmeyi düşünmeye başladım keenetic extra dsl almayı düşünüyorum arasındaki fark nedir acaba

Merhaba, @Baran’ın dediğine katılıyorum:
Yazılımsal bir durum değil, daha çok donanımsal bir durum olarak gözüküyor. 790 sürümün de kopma yaşayanı kendim dahil olmak üzere görmedim fakat, hatsal bir durum olabilir yani hat değerlerinizi paylaşırsanız kopmaların kaynağını bulabiliriz.
Keenetic Extra DSL alınabilir fakat, hat değerlerine pek güvenmeyin o modemde. Kopmaların kaynağı hatsal bir durumsa modemler çözüm olmaz.

1 Beğeni

değiştirdim modemi Keenetic Extra DSL aldım ac750 de 74 alırken hızı bunda 72 alıyorum şuana kadar kopma yaşamadım ama kanal değiştirmeyi yapamadım böyle diyor 5 GHz Kablosuz İSS bağlantısı tarafından belirlenir

Arayüzde internet sekmesi altındaki “kablosuz servis sağlayıcı” menüsüne girin

Oradaki 2.4 ve 5ghz kısmındaki switchleri kapatın

Ondan sonra kanal değiştirebileceksiniz.

peki ordaki switchler ne oluyo ben etkinleştirme diye açtım onları

O sekme kısaca modemi başka bir wifi ağına bağlamak için.

Örneğin oraya telefonunuzun hotspot bilgilerini girerersiniz yedek bağlantı 1 olarak seçersiniz,

Varsayılan bağlantı olan pppoe bağlantınız kopar ise modem yedek bağlantıya geçer, interneti telefonunuzdan alarak kesintisiz şekilde internet dağıtmaya devam eder…