Asus Ac51 Modem Kullanıyorum Bağlantım Sürekli Kopuyorve Hızım Düştü

Yaklaşık 2 Sene Önce TurkNet e geçtim İnternetimi bağlatırken bina içi kablosunu da cat6 olarak yenilettim Turnet’ten gelen servis elemanına. İlk başlarda kopma sorunu yaşamıyorken son 1 senedir ara ara kopma sorunları yasıyorum bazen çok sık oluyor ve Son 1 haftadır günde 2 3 kez kopmaya başladı. Ekran goruntusunu aldıgımda snr 4.5db di su an 6,3db Yukleme ve indirme Hızımda da bir düşüş mevcut

hat zayiflamaniz cok yuksek santrele.mesafeniz nekadar ve cat6 kullaniyomusunuz

Turk Net baglattırken cat6 kablo cektirmiştim 0 bina girişi ankastereden eve kadar Santral Uzaklıgı 890 M daha once Yapa degildi ve kopma olmuyordu hızlarım bu seviyedeydi Yaklasık 1 sene veya daha fazla olabilir Yapa geldi ilk zamanlar 40mb indirme 7 8 mb arası yükleme alabiliyordum Sonra bir altyapı güncellemesi yapıldı ondan sonra dikiş tutmadı bir Türlü.

TT altyapı çalışması yaparken bazı bölgelerde eski bakır kabloları söküp fiber kabloları ile dolapları besliyor. Bakır kablolar çıkarılır iken santralden direkt hizmet alan yapa abonelerinin kabloları ya sökülüyor yada o bakır hattın kapasitesi düşüyor. Yaşadığınız sorun bununla ilgili olabilir. Vae üzerinden yüksek hız alabiliyor iseniz vae geçişi talep edin.

Gün içinde destek kaydı oluşturdum hafta içi geri bildirim yapacaklarını bildirdiler. Vae üzerinden yüksek hız alıp alamayacağımı nasıl öğrenebilirim

Farklı internet servis sağlayıcılarınin altyapı sorgu sayfalarından kontrol edebilirsiniz