Asus Ac51 İpv6 ile internete çıkmıyor

Merhaba arkadaşlar yakın bir arkadaşım ile modemleri takas ettik. extra dsl i test etmek istedi ve bana ac51 i verdi geldim kurdum vs fakat ipv6 ayarlarına yapmama rağmen ipv6 ile çıkış alamıyorum

Merhaba BlackOwl, dener misin? [Kablosuz] [IPv6] ASUS yönlendiricide [IPv6] nasıl kurulur? | Resmi Desteği | ASUS Türkiye

hem asus hem TurkNet ac51 kısmındaki ayarları yapmama rağmen çıkamadım hocam. TurkNet bir sürüm önermiş onu kurup deneyeceğim

Tamamdır. Peki, daha önce hizmetiniz de Keenetic hariç, farklı bir modemle IPv6 kurulumunu yaptın mı?

arkadaşının kenetic ait görüşlerini burda almak isteriz

AX modeli içinde okumuştum Ağustos ayı başında.
Umarım düzelir kısa sürede.

zyxel abpm3b2 harici ve keenetic harici iğv6 alamadım.

Sorun bilinip düzeltilmiyorsa ayrı bir sıkıntı

Zyxel konusu tamamen bomba zaten 3b2 de cikiyor 4f0 da çıkmıyor yeni sürümde ve bir kiside su modemin yazilimiyla ilgilenmiyor

DHCP denediniz mi? Zira ipv6’da her cihaz kendi ipv6 adresi ile dış dünyaya açılıyor. Bir de DNS adreslerini WAN’dan değil de LAN’dan girmeyi deneyin. Gerçi bu bir şey değiştirmeyecek çok büyük ihtimalle ama yine de denemekte fayda var.

şuan çok memnun. ac51 i satışa koydu letgo linki atabilirim 1.5 yıl garantisi var ac51 in :grin:

ac51 i 11 snr altı kullanamadığını yoksa deli gibi crc yazdığını belirtti keenetic ise 5 snr da 1 gündür 1k crc anca yazmış

Hocam akşama bir umut deneyim.

e neden ben 4 snr ile bir günde 400-500 crc alıyorum ? hatta 2 snr hiç kopma yaşamıyorum ama orda sadece crc patlaması oluyor.

buyrun

1 Beğeni

858 değilde ya 946 yada 790 sürümlü firmwareı kurun. Ek olarak bi sorun ile alakalı asusa mail atmıştım adamlar dün üşenmeyip telefonla arayıp bilgi verdiler…

hocam bunlar tak çalıştır modem değil mi ? neden 2019 da yayınlanmış sürüm kullanıyorum ? ben bu kadar ayar bilmek zorunda mıyım ? hala ipv6 bile çalışmıyor o sürümü kur ipv6 çalışsın bu sürümü kur crc almazsın modemi ters koy ısınmasın arayüzde wifi adı bile değişsek yarım saat % işlemi bitmiyor her ayar değişiminde % nin bitmesini bekliyorum doğru dürüst ayar bile değiştiremiyorum bu yüzden

1 Beğeni

niye sizin değerli kinetiğinizde bu ayarların alasını bilmek zorundayızda bi fw yüklemek zor mu geldi :))

1 Beğeni

bilmem 400 liralık modeme 2 sene önceki firmware yükleyerek crc problemini çözmek zor geldi. ipv6 çalışsın istersem ne yapacağım firmware önerir misiniz ? bağlanın modeme düzeltin isterseniz :grin:

Ha birde bu yıl ortaya çıkan wi-fi protokol açıkları ne olacak 2019 firmware ile ?

946ı kur hepsi düzelir başkan :slight_smile: sanki extra dsl 6 aylık modem, o da iki senelik :slight_smile:

güncelleme denetlediğimde en son 828 mi ne çıkıyor kendi sitesinde 946 diye bir sürüm yok. bu modem 2020 ocak ayında alınmış bir modem güncelleme nereden bulacağım ?

Ben size modem eski demedim. bu sene çıkan wi-fi güvenlik açığı 2019 da yayınlanan firmware ile ne olacak dedim. en yeni sürümdeki iyileştirme yeniliklerden neden mahrum kalıyorum crc sorunu var ise asus neden güncelleme göndermiyor ?