Artık yapacak birsey bulamıyorum

kabloları yeniledim modemi değistirdim ancak hızın 1 megabite kadar düsmesi beni cıldırdıyor. sorunuma aylardır çare bulamadım.

1 Beğeni

Merhaba Özgür Bey, rica etsem modem arayüzünüzden hat değerlerinizi ekler misiniz buraya

simdi bu saatte sorun yokmus gibi internet normale dondu ancak sabah kalkicam yi e dusun olursa atarim. cocuk ebadan zor yapiyor derslerini cogunda donma yasayip modem kapa ac yapmak zorunda kaliyoruz. artik modemi bozucaz


oim den ne zaman baksam bunu diyor. herseyi yenilettik. oim sorun sizde diyor.

Hocam, zayıflamanız yüksek. SNR değeriniz tam sınırda. Yoğun saatlerde kopma olması normal. İç tesisat sorunlu gibi duruyor. Ankastreden ölçüm yapma şansınız varsa ankastreden ölçüm yapabilir misiniz?

tesisatci degilimki mustakil evde oturuyorum evimin onunde ptt diregi var. ona mi cikip modemi takmaliyim.

Özgür Bey, Merhaba Hat zayıflamaniz fazla ve Downstream SNR değeriniz sınırda. Bu şekilde çok sağlıklı bir kullanım yaşayamazsınız. Eğer Telefon direği olduğu için müdehale edemiyorsanız. Modeme gelen kablonun üzerinde Ek varsa iyi bir şekilde izole ederek bu değer kaybını en aza indirin(yak konnektör kullanabilirsiniz). Kablo üzerinde splitter varsa kaldırıp hattı direkt olarak modeme bağlamanızı tavsiye ederim. Bunları yaptıktan sonra Modem SNR değerini manuel bir şekilde 10 db ye sabitlerseniz sizin için daha stabil ve kararlı bir bağlantı olacaktır.

Iyi sabahlar dilerim.

1 Beğeni