Apartmanımıza GigaFiber Kutusu Takıldı ve Aktif Olmasını Rica Ediyorum!

coook beklicen kardesim ben iptal edecegim aboneligimi

Vay be Turk Telekom’dan TurkNet Giga ya geçmek. Haraptar köyünden rezidansa taşınmak gibi olacak :slight_smile:

3 Beğeni

@BTU Umarım böyle bir şey olmaz hocam. Sizde bir gelişme var mı acaba?

Öyle hocam. Fakat sevincimi yaşayamadım. Geçtiğimiz pazartesinden beri her gün altyapı sorguluyorum halen bir gelişme yok.

@TworA @Baran Sizlere özelden mesaj atmıştım. Lütfen dönüş yapar mısınız?

1 Beğeni

Yarını bekle pazar günündeyiz.

1 Beğeni

Bekliyorum hocam. :+1:

Tamamdır, kendisine döndüm. Yarın veya ertesi gün kontrol edelim…

2 Beğeni

@Baran @TworA @EFG Sevgili arkadaşlar, altyapı sorgulamalarinda hala değişen bir şey yok. Aktivasyon işlemi ne zaman tamamlanacak acaba?
Kutu takılalı 2 hafta oldu.
Rica ediyorum yardımcı olun bana.

1 Beğeni

Konuyu özetleyen bir görsel daha hazırladım. Artık gereğinin yapılmasını istiyorum. Bu yapılanlar hoş değil ve kendi açımdan bunu hak etmiyorum. İnternetten anlamayan insanların oturdukları binalar da gigafiber aktif olurken, benim binanın es geçilmesini çok yanlış buluyorum.

2 Beğeni

Okadar talihsizlik olamaz. :expressionless:

3 Beğeni

Hocam inanın zoruma giden tek şey bu. Yani bizim sokakta tüm binalarda bu destek var ama bizde yok. Sadece ben es geçildim. Yapılan kazı çalışmaları bizim binanın önünden başladı ama ben kullanamıyorum. Şu anda TT abonesiyim ve Aralık ayında sözleşmem bitecek. VDSL altyapıdan geçişler de sorun olmasından dolayı direk gigafiber’e geçip sorunsuz bir deneyim yaşamak istedim. Bu yapılanlar gerçekten insanı kırıyor.

Haftalardır altyapı sorgulamaları yapıyorum. Twitter üzerinden yazıyorum. Buradaki arkadaşlara özelden yazıyorum. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatıyorum, onlar da bu konuda bir şey yapamıyor. Bunlar dışında durumu anlatan görseller hazırlıyorum. Daha ne yapmam gerekiyor?

@Baran Baran bey, konuya bakar mısınız rica ediyorum.

1 Beğeni

@TworA ve ben yetkimiz dahilinde arka planda ilettik geri kalan kısım için ilgili birimin ilgilenmesi gerekmektedir. Anlıyorum yaşadığınız durum hoş değil ancak elimizden geldiğince çabaladığımıza ve konunun takipçisi olduğumuza emin olabilirsiniz.

3 Beğeni

@Baran @TworA Buna tüm kalbimle inanıyorum. Hatta müşteri hizmetlerinden daha çok yardımcı olduğunuzu da vurgulamak istiyorum.
Bu durumu güncel olarak, tekrardan iletir misiniz yetkililere? En azından bu hafta aktivasyon yapılsın ve hemen geçeyim.

1 Beğeni

Tekrardan iletiyorum, aktivasyon konusuyla ilgili ben net bir süre veremem ancak bilgi gelmesi durumunda sizinle paylaşacağım.

1 Beğeni

Keşke böyle bir durum yaşanmasa ve sizleri de sık sık rahatsız etmesem ama sizden başka da yardımcı olacak kimse yok. Umarım bu hafta beklediğim internete kavuşabilirim.

Çok teşekkür ederim, rica mı kırmadığınız için. Sonucu bekliyorum. :pray:

3 Beğeni

Rica ederim elimden geldiğince yardımcı olacağım :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

@Baran @EFG @TworA Selam arkadaşlar, bir gelişme var mı acaba? En azından bu hafta aktivasyon işlemi tamamlansın, rica ediyorum.

1 Beğeni

Merhabalar, GİGAFİBER altyapımız konusunda sürekli aynı şeyleri söylüyor gibi olabilirim ama bunlar doğru olan şeyler :slight_smile:

TurkNet olarak her zaman tüm kullanıcılarımıza en iyi şekilde hizmet verebilmeyi amaç olarak ediniyoruz. Tabii bunların yanı sıra özgür bir şekilde daha hızlı erişim sağlamanız için elimizden geleni yapıyoruz. Bu sebeple GİGAFİBER altyapımızı genişletmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu altyapıyı genişletmek çok kolay değil :frowning: Önce araştırma aşamasına giriyoruz. Bu hizmeti nerede, nasıl verebiliriz? Bu soruların cevabına ulaşmak ister istemez zaman alıyor. Stratejik ilerlemek zorundayız. Çünkü bu aşamada bize çıkacak maliyet tablosu çok önemli…

Daha sonra belirlenen bölgelere GİGAFİBER altyapımızı çekmek istediğimiz zaman yasal belirli kurallara uymamız gerekiyor. Alınması gereken izinler var ve uyulması gereken bir çok prosedür var.

Forum üzeridnen bir çok arkadaşımıza denk geliyorum. Kutu koyuldu ama hala aktif olmadı! Ne zaman getireceksiniz! vs gibi… İnanın sizin kadar biz de size daha yüksek hızları en kısa sürede verebilmek için uğraşıyor ve çalışıyoruz.

Bize inanmaya devam edin. Sizlerle birlikte daha çok büyüyor ve ileriye gidiyoruz. Hep beraber yapılmaz denilen şeylerin nicelerini yapmaya :nazar_amulet:

2 Beğeni

@Prospex34, ben sizin durumunuzu sorgulayayım. Net bir cevap vereyim olur mu? Müşteri numaranızı özel mesaj üzerinden iletir misiniz?

2 Beğeni