Apartmanda başkasına internet bağlandığı için internetim yok!

17.10.2020 tarihinde internetimim DSL ışığı hiç bir kabloya temas vs. olmadan kesildi. Neyse 1-2 gün bekledim canlı destek hattını aradım verilen cevap şu: Sayın abonemiz bulunduğunuz bölgede yaşanan teknik bir arıza sebebiyle şu an internet erişiminde sorun yaşıyor olabilirsiniz, sorunun giderilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Lütfen modem ayarlarınızda bir değişiklik yapmadan bir süre sonra tekrar deneyiniz. Dedim herhalde yarın çözülür neyse telefonun internetini pc ye bağladım ve acaba kendim halledebilir miyim diye araştırırken bir forumda online işlem hattına destek talebi oluşturun daha hızlı çözülür diye okudum ve talep açtım. İlk talebime gelen cevap: Arıza bildiriminize istinaden alt yapı kontrollerini yapmaya başladık. Eğer bizim müdahalemiz ile sorun çözülemezse fiziksel kontrollerin yapılması için saha ekiplerine bilgi vereceğiz. 48 saat içerisinde destek talebinizi çözeceğiz ya da size problemin ne olduğunu, nasıl çözebileceğimizi, varsa sizin yapmanız gerekenleri bildireceğiz. Baktım ne arayan var ne soran dedim acaba talebi yanlış mı açtım diye onu iptal edip tekrar bir talep açtım ve 10 gün sonra talebe gelen cevap şu şekilde;
Merhaba , Ben Aras K.
Konu ile ile ilgili gelişme olması durumunda sizi bilgilendireceğiz. Anlayışınız için teşekkür eder konunun yakın takibinde olduğumu belirtmek isterim.
İyi günler.
Peki DSL ışığım neden durduk yere gitmiş biliyor musunuz? apartmanda birisine internet bağlandığı için TT çalışanları benim kablomun yerini değiştirmişler şuanda takılımı onu bile bilmiyorum.
Eğer 1-2 gün içerisinde düzeltmezlerse apartmandaki tüm kabloları kesecem gelip tek tek uğraşsınlar.

1 Beğeni

Aynı sorun bende de oldu karşı daireme internet bağlandı ve benim internetim gitti 7 gün oldu hala gelen giden yok ben sağlayıcıyı değiştiriyorum. Sen sorununu çözebildinmi

Yok çözemedim arayan soran da yok yapmayı bilen varsa veya youtube da falan videosu varsa oradan bakarak yapabiliriz aslında böyle devam ederse millenicoma geçecem

Valla brn bugün millenicoma geçmeyi düşünüyorum hiç değilse müşteri hizmetleri var irtibat kurabiliyorsun bilgi alabiliyorsun ama ttnet gelse sorunu halledecek belkide bizim neti binada baikasına bağladılar TurkNet bana ıp alamıyorsun dedi artık nr kadar doğruysa

Şuan videolarına bakıyorum yapabileceğim bir şeyse gidip kendim halledecem

Vall bende 2 tane kablo var boşta 2 sinide reglete çaktım ama internet yinede gelmedi

Reglete girmeden direkt Telekom un etiketledigi kabloya bağladığınız zaman da DSL ışığı yanmadı mı?

Yok mecburen reglete girmek gerekiyor benim daireme giden kabloyu yoksa internet alamam zaten fakat yinede gelmedi

Millenicom a geçiş yaptım allah yardımcınız olsun arkadaşlar

Bende geçicem ne kadar sürüyor geçmek

Aradım her şeyi konuştum iptal işlemini onlar halledecekmiş 2-7 gün arasında bağlantınız sağlanır dediler. 10 gün TurkNet 'i boşa bekledim.

Valla bende başladım işkemlere al benden de o kdar bende de 7 gündür yok net

Umarım faturada 10 gün olmayan internetin parasını düşerler.

Söke söke alırım bi almaya kalksınlar görüşürüz o zaman

milenicomdan hizmet başlayınca da bilgi verirseniz sevinirim.

1 Beğeni

O öyle değil. Gidip sitesinden bakın altyapısı yıllardır yerinde sayıyor

1 Beğeni