Anlamsız kopmalar ve CRC hataları

Hocam bende Asus modem kullanıyorum dsl ac750 960 sürümü daha kararlı isterseniz onu kurun sorun çözülmez ise aynı surumden sadece modemi resetleyip resetledikten sonra ise tekrar kurulum yapın muhtemelen elektirk kesintisinden sonra modemin sürüm dosyası bozulmuş olabilir bikere bende yaşamıştım en son sürümde başımı agrimisti baya :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Modemi resetledim ancak kopma sorunu devam ediyor. DSL N16 zaten epeyi eskidi. Değişmek için bahane olur diye düşünüyorum. TurkNet destekten gelen cevaba göre karar vereceğim.

Birde son 9 saattir bağlantı kopmamış.

1 Beğeni

Crc hatanız kaç peki ? Ayrıca dsl N16 nasıl bir modem tam olarak bilmiyorum performans bakımından ama ben ilk defa Asus modem kullandığım için size söylediğim çözümleri uyguladım ve sorunumu çözmüştüm :slightly_smiling_face: çünkü Asus marka modemlerin genelinde yazılım kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum

Bağlantı her koptuğunda onbinlere ulaşıyor. Yukarıda da çok kez belirttiğim gibi hem kopma sorunu hem de CRC hataları pazar günkü elektrik kesintisinden sonra oluşmaya başladı. Bu modemi 3 seneden fazladır kullanıyorum. Hiçbir firmware sürümünde böyle hatalar yaşamıyordum. İlk sürümde de son sürümde de sorunsuz çalışıyordu. Ne olduysa o gün oldu.

1 Beğeni

Bu sabah bir şey fark ettim. Gece boyunca modeme cihaz bağlı değilken DSL bağlantısı hiç kopmamış. Sabah telefon bağlandığında DSL bağlantısı yine koptu.

hocam garantisi varsa gönderseniz yada modemi kontrol ettirseniz

Garantisi bitti maalesef. Neyse konuyu daha uzatmayayım yeni modemle şansımı deneyeceğim.