Ankastre sorunu Snr Margin ve Line Attenuation'ı etkiler mi

ankastrede ne gibi sorunlar oluşabilir ve de sorun varsa snr margin ve line attenuation ya da diğer adıyla hat-sinyal zayıflaması etkilenir mi

Ankastrenin içindeki reglet devresinin bir tarafı saha dolabındaki 10 lu kablodan gelir diyer tarafına çif taraflı gidiş geliş kablosu takılır 10 port vardır 10 haneye çekilecek. Kısacası kablolarda veya reglet devresinde oksitleşme olursa evet etkiler

1 Beğeni

TT müdürlüğe dilekçe verin ankastre değişimi yapılır.

1 Beğeni

Katılıyorum ve eklemek istiyorum: yeni yapılan bir bağlantınız da gevşek bağlantı da olabilir ve bu unsurlardan dolayı genellikle line attenuation değeri etkilenir. Bir sorun olduğunu düşünüyorsanız hattınız da hat değerlerinizi paylaşır mısınız?

1 Beğeni

sadece bilgi almak istedim merak ettiğim bir konuydu ileride başıma gelirse diye yani örnek vermek gerekirse şunu merak ediyorum bu line attenuation 20 olarak gözüküyor bunu ne kadar etkiliyebilir +10db(normalde 10db olacakken sorunla 20db olması örn) üstünde bu kadar etkisi oluyor mu yoksa 2-3db oynama mı oluyor bu konuları merak ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Teori de oluyor hizmetiniz de kararsızlık, stabilite bozuklukları. Pratikte bir sorun yaşamayan azınlık kullanıcılar da gördüm ama sağlıklı olmaz ileri de başınıza gelirse şu aşamaları uygulayın:

• Ek, dsl prizi ve splitter kullanma/yenile (YAK1)
  • Kablo bağlantılarını, kablonda ki diğer 2 damarı yani, mavi, beyaz kullanıyorsanız kırmızı, siyah kullanın ve YAK1 ile ankastre bağlantısını yapın. Kablonuz da problem olursa CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber marka kablo kullanmanızı tavsiye ederim.
1 Beğeni

Evet, yukarıda da belirttim. YAK1 ile daha sağlıklı olacaktır.

cevabınız ve beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Rica eder, keyifli kullanımlar dilerim. :sunglasses:

1 Beğeni