Ankastre Kutusu Arızası Sorunu

Merhabalar 5 aydır TurkNet kullanıyorum. Şimdiye kadar çoğunlukla 100Mbps alıyordum.

Geçen hafta elektriğin gidip gelmesiyle hızımda çok ciddi düşüşler oldu önce 60’a sonra 30’a şuan 50’ye çıkmış durumda. Destek kaydı açtığımda ise bana sorunun ankastre kutusunda olduğunu ve tamir ya da değişim gerektirdiğini söylediler.

Ben aynı altyapıyı 8 sene boyunca kullandım toplasanız 8 kere internetim kesilmemiştir. Ancak ne hikmetse son 5 ayda olmayan kesinti olmayan packet loss olmayan yavaşlıklar olmaya başladı ve şimdi de ankastre kutusuna suçu atıyorlar. Kutuda sorun olsa hiç internet gelmez. Ne yapacağım anlamadım. Kutunun elektrikçilere nesini baktıracağım.

Sorunsuz kullandığımda ki hat değerlerim;

Şuan ki hat değerlerim;

Online işlemler üzerinden modem uygun hızla buluşmuyor diye arıza kaydı oluşturun tt ekipleri gelip ölçümleri yapsın ankastrede bir arıza varsa değişimi yapılır tt ekipleri tarafından

TT ekipleri gelmiş bakmış ankastrede arıza var demişler zaten ancak bana elektrikçiye gidip yaptıracaksınız diyorlar. TT ilgilenmiyormuş.

Tt ye ait olanda sıkıntı yoktur size ait olan eve gelen yerlerde sıkıntı vardır bir elektrikçi ile görüşün çok pahalı değiller diye biliyorum

Elektrikçilerle görüştüm bizim yetkimiz yok TT ekipleri bakıyor diye başlarından savıyorlar beni hep.

Türknetten yerinde destek talep edin belki onlar değişim sağlarlar değişim yapıyorsalar çağırın ama yoksa başka bir yol bulmamız lazım

KUTU TELEFON KRONE REGLET 10'LU KESMELİ 888-049-050002 Değişecek olan parçanın fiyatı

1 Beğeni

Yerinde destek geçen ay gelmişti ölçüp bakmıştı 40Mbps almıştı ve ev telefonuna hat gelmiyordu, benim kablomu takınca eve 92 Mbps + ev telefonu sinyali geliyordu. Şuan ev telefonu var ama ses şırıltılı ayrıca telefon kullanılınca internet gidiyor. 3 farklı splitter var hepsinde de sorun aynı.

Ankastrede arızadan dolayıdır ses sorunu evlere dağılması için takılanlarda arıza vardır sizinkinde normalde elektrikçiler değişimini sağlıyorlar ben elektrikçiye ile yaptırmıştım

Peki binada 4 daire var kaç tane reglet lazım olur?

1 adet yeterli olacaktır ankastre kutusunun resmini atarmısınız evin içindeki tesisat durumuna göre reglet sayısı artabilir arızalı olan 1 tanedir yenisini takmanız gerekir tanıdık bir elektrikçi bulursanız 15 dk sürecek bir iş

1 Beğeni

Bina eski binanın dışında bir ufak kutu var oradan dışarıdan kablo ile eve geliyor.

O kutunun içindekinin değişimi tt ekipleri tarafından yapılıyor diye biliyorum ben daha bilgili arkadaşlar hatam varsa düzeltirler eve kadar gelen hattan sorumlu tt ama elektrikçilerde yapabilirler

Oturduğunuz il yada ilçe müdürlüğüne giderek şikayetinizi dile getirin daha hızlı bir çözüm elde edersiniz

4 daire içinde türk telekom kullanan varmı? O talep etsin 2 günde değişir.

Aynen 2 gün bile sürmeyebilir :slight_smile:

Hayır yok. Kablonet var diğer iki daire boş.

Kendiniz gidip tt müdürlüğüne bildirin yardımcı olmak zorundalar

Haftasonu geldi pazartesi gideceğim sağolun.

1 Beğeni

Size tt müdürlüğünde konuşurken dikkat etmeniz gerekenleri söyleyeyim. Kesinlikle ilk başta hemen konuya girmeyin nasılsınız fln diye sohbet edin ilk başta kesinlikle emir değil rica edin çünkü size yardım etme zorunlulukları yok. Türk.net abonesi olduğunuzu ilk başta söylemeyin sorunu anlatın müsteri no isterse online işlemlerde ki devre numaranız var onu verin.

2 Beğeni