Anında Tüm Oyunlardaki Ping Değerlerini Gösteren Script

Ben Uşak’tayım İzmir’den dolanıyor. Speedtest mobil uygulamadan belli oluyor hangi şehirdeki ip de olduğun. Result yazan kısma girince son yaptığın hız testine gir en altta ‘‘View On Map’’ yazan yere tıklarsan harita gösteriyor.

1 Beğeni

İstanbul üzerinden geçiş oluyormuş. İlk İstanbul’a uğruyor sonra diğer sunuculara gidiyor.

Ekran Alıntısı
ben sivastan bağlanıyorum çok saçma geldi yani ,istanbuldan, izmire sonra antalayaya filan öyle dolaşıp gelmesi çok saçma değil mi biri açıklasın.

Saçma ama yapacak bir şey yok Türk Net tüm sunuculara çıkışları İstanbul üzerinden yaptığı için böyle

O durumun farkındalarmış. İlerleyen zamanda düzelteceklermiş.

Artık Script gecikme değerlerini log alark bir txt dosyasında tutuyor yeni sürümü github dan indirebilirsiniz

@Yunus40 mükemmel bir çalışma olmuş. Tebrik ederim. Emeklerine sağlık :pray:

4 Beğeni

ankaradaki kullanıcılar için turktelekom ankara sunucularından işlem sağlanıyor diyorlardı doğru mu ankara için ? (yani istanbula dolaşmadan ankaradan mı çıkış yapıyor veriler?)

Maalesef o konu da bir bilgim yok

Yakında Script tarafından yapılan testler kullanıcıların benimle paylaşması durumunda il il internet üzerinden yayınlayacağım bunun sayesinde hangi hangi iss bulunduğunuz ilde en düşük pingi verdiğini görebileceksiniz site üzerinden yapılan testler anlık olarak yollanabilecek

7 Beğeni

Sitenin %60 ı hazır bana veri toplamamda yardımcı olmak isterseniz bu linkten bana bu linkten yapmış olduğunuz testleri yollayabilirsiniz

https://gecikmeharitasi.online/testler.html

Bir düzeltme ekleyeyim
Türk Net şeklinde değil TurkNet olarak yazılmaktadır.

1 Beğeni

TurkNetin routing problemin den dolayı topladığınız veriler, bölge bölge yanlış olmayacak mı sizce ? Denizli veya Antalya da ki
ara sunucuya bağlı olmayıp direk İst bağlı olanların MS yüksek olacak doğal olarak ? Fakat direk TurkNet Antalya sunucusuna bağlı olan kişinin MS düşük çıkacak ?

gönderilen veriler yeni veri geldikçe ortalaması alınarak güncellenecek o yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum

3 Beğeni

Script i masaüstü uygulamaya çevirme işleminin %60 ı bitti daha tasarım kısmında çok fazla eksik var test sonuçlarına direk Gecikme Haritası (gecikmeharitasi.online) üzerinden ulaşabileceksiniz

uygulama içerisinden görüntüler:

image

image

image

1 Beğeni

Yeni sürüm yayında Valve Viyana Ipv6 sorunu çözüldü ve R6 oyunundaki pingi hatalı gösterme sorunu çözüldü.

Ping Test V2.3

Ping Test V2.3 VirusTotal

GitHub

Gecikme Haritası

1 Beğeni

gerçekten eline sağlık çok iyi düşünmüşsün türknetin routing’i berbat umarım bu harita sayesinde düzelir

Turk Net Speed Test Sunuculari

• Istanbul: 17ms
  • Konya: 27ms
  • Antalya: 29ms
  • Adana: 33ms
  • Ankara: 23ms
  • Samsun: 28ms
  • Denizli: 30ms
  • Diyarbakir: 35ms
  • Izmir: 26ms
    .:: SERVISLER ::.
    Google Sunuculari
  • Google 25ms
  • Google DNS 25ms
    Amazon AWS Sunuculari
  • Frankfurt, DE: 52ms
  • London, GB: 67ms
  • Ireland, IE: 77ms
    CloudFlare DNS Sunuculari
  • CloudFlare DNS: 16ms

İzmire 26 Ms alıyorum Manisada yaşıyorum :face_with_raised_eyebrow:

Konu devam etsin bir şeyler yazın

Merhaba, elinize sağlık harika olmuş. EA sports Fifa sunucularınıda ekleyebilir misiniz ?

1 Beğeni