Aniden internet kesilmesi ve sonrasında düşük hız

Merhabalar, gün içerisinde aniden internetim kesildi öğleden sonra. Ardından bir baktım bir de ne göreyim TT yetkilisi mahalleden gidiyor.
İnternetim bir kaç dakika sonrasında geldi, hızım 75’den 28’e düşürülmüş.
Kaç kez dendi, portunuza kimse dokunamaz, port size atanmış ise sizindir diye ama. Artık buna inancım kalmadı.
Sanırım TT kendi müşterisinin portu bozulunca, bana kakaladı. Artık yıldım. Ayda bir kesin bir sorun yaşıyorum.
Yetkili biri bana ulaşırsa sevinirim, arıza kaydı açtım ama tecrübeme dayanarak emin olarak söylüyorum 10 gün bekleyeceğim ve TT yetkilisi sorun müşteri kaynaklı diyecek.

Saygılar.

Ben TurkNet müşterisiyim onlar ne yapsın beni asıl ilgilenmesi gereken TurkNet

aynı mevzu bizede oldu yaklaşık 1 ay önce internetimiz kesildi 2 3 gün sonra saha ekipleri geldi düzeltemediler sorunu galiba bozuk bir porta falan taktılar o günden beri internet hızım yerlerde gündüzleri 12 mbps akşamları 5 mbpsye kadar düşüyor yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum

Destek kaydı açın ve modemin buluşması gereken hızda buluşmadığı bilgisini iletin. Telekom ekipleri kontrol edip sorunu düzeltirler. Dolapta veya apartmanda yeni bir abone bağlantısı yaparken hattınıza temas etmiş olabilirler. Ekipler tarafından kontrol edilmesi gerekiyor.

1 Beğeni

Arıza kaydı açtım, TT ekipleri dalga geçiyor. Bir sorun var evet deniyor bir sorun yok deniyor en son olumlu teyit verildi ve teknik arıza olduğu söylendi. Çözülecekmiş ama yine üzerinden kaç gün geçti hatırlarsaniz geçen ay da sorunlar yaşadım her ay 15 gün böyle sorun yaşıyoruz.
Sorun halen çözülmüş değil.
Verilen arıza kodunu TT sitesinden sorguladığım da arıza kapatıldığı yazıyor. Arıza kaydı kapatılmış.
TurkNet ekibi arıza bulunduğu çözüleceğini söylüyor.
Kime inanayım ben?
Maksimum 90 mbit aldığım hız 35 mbit e düşmüş.
75 mbit stabil olan bana gelen hız ise 25 mbit e düşmüş.
En alt katta 6 mbit neti olan komşum, bana gelen hızı 3 mbit olmasına rağmen benden daha hızlı bir interneti var. Benden daha stabil, Instagram yorumları 5 saniye ye açılıyor ben 1 dakika bekliyorum.
Karşıya yeni komşu taşındı ne olduysa ondan sonra oldu. Bina altına kontrole gittim bütün kablolar takılı, sorun gözükmüyor. Bina yeni 2 senelik, kablo testi yaptım başka kablo ile denedim yine aynı kablo ile alakalı değil.
Çok uzun oldu ama doldum artık kusura bakmayın.

Göksel bey, sözde ekipler 4 kez geldi bu arada. 4 kez saha dolabına kontrole gelmişler 2 sinde sorun bulunmuş 2 sinde bulunmamış gariptir. :joy:
Gelseler ben görürdüm saha dolabı 50 metre ilerimde ama muamma :slight_smile:
Arıza var diyip çözülmemesi ayrı muamma.

2 Beğeni

Güncelleme olarak:
Tekiz firma yetkilisi geldi, kontrol sağladı. Benle alakalı sorun değil, benim porttan gelen hız dediğim hız. Yani bina içi değil bina dışı sorun.
TT’ye yanıltmadan ceza kesilcek vs. dedi. Haftaya sorunun sanırım çözülür dedi.
Arkadaşlar dediğim gibi, TT yetkilisi gelmeden sorun bizden kaynaklı değil diyor. Herşey dediğim gibi çıktı.

1 Beğeni

Sonuç olarak 2 gündür ip alabiliyorum. Türk telekom mecburiyetten düzeltmek zorunda kaldı.
Bununla ilgili video gelecek arkadaşlar, yaşananları birebir anlatacağım. Saygılar. İyi forumlar.

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın inşallah.

1 Beğeni

5 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.