Altyapı ve CRC sorunu

[İRONİ] Öncelikle kestane balının diyarı Zonguldak herkese merhabalar :slight_smile:.[İRONİ] Malum telekom mahallemizde altyapı çalışması yapıyor. Apartmanımızın önüne Tip7 erişim kabini yerleştirileli 2 hafta oluyor. Bende sabırsız birisi olarak sürekli altyapımı altyapı kontrol sitelerinde kontrol etmekteyim. Dün gece kontrol ettiğimde resimde ki gibi

83 mpbs alabileceğim ve santral dolabına olan uzaklığım 70 metre olarak gördüm. Bugün gündüz iss’yı aradım ve altyapımın 83 mpbs desteklediğini ve uygun olan pakete geçmek istediğimi söyledim. Onlarda 75 mbps’lik pakete geçirdiler ve bende modem kurulumunu vdsl’e göre tekrar ayarladım.
Şimdi modem üzerinden değerlerime baktığımda ise olarak gördüm. Sizce sebebi nedir? Birde altyapı sadece bizim binada var diğer etrafımda ki binalar hala adsl olarak gözüküyor sorgulama yaptığımda. Ve evimizin önünde tip7 erişim kabini içinde elektrik saati yok. elektrik kablosunu daha anca bugün çektiler. Eğer apartmanın önünde ki saha dolabı çalışmıyorsa ben bağlantıyı nereden alıyorum. Çünkü apartmana başka yakın erişim kabini yok.

İç tesisatım yeni, cat6 kablo çektirdim.

İç tesisatınız altyapı ile uyumlu şekilde güncelleme yapın 23 awg Cat6 kablo çekin veya çektirin ama 23 awg olması büyük önem taşımaktadır

Kabloda ek veya splinter var mı ve modem asusun hangi modeli

Splitter yok ama şöyle bir olay var. Ankastreden prize prizden modeme geliyor kablo. Asus ac750

Prize nasıl yeni hat çekildi elektrikçi nasıl bir yol izledi anlatabilir misin

Şöyle normalde elektrikçi ankastreden direkt modeme kablo çekti. ben prize kendim bağladım.

Merhaba, prize bağlamadan önce bir sorun varmıydı?

Hayır yoktu. Paket değişikliği yaptıktan sonra böyle olmaya başladı.

Modeminizi resetleyip 0 dan kurulum yapmayı denediniz mi?

Evet denedim. Ama sonuç aynı. İss den arıza kaydına cevap bekliyorum.

Kabloyu prizi iptal edip direk olarak bağlamayı denediniz mi?

1 Beğeni

Çekilen kablonun resmini atabilir misiniz

Hocam prizle alakalı değil. İss 75 mbps hız vermiyor.

Kablonun üzerinde ki yazıları mı ?

Modeminizi ankastreye bağlayıp DSL değerlinizi bizimle paylaşır mısınız?

Maalesef yapamam çok zor.

Peki prize kabloları bağlama işlemini siz mi yaptınız?

1 Beğeni

Evet kendim yaptım hocam

Bağlantıları tekrardan yapma şansınız var mı ve fotoğrafını atma şansınız var mı?

1 Beğeni