Altyapı Vdsl ama Fiber kutusu var

Merhaba. Binamızda Gri Türktelekom Fiber internet kutusu var. Türktelekomun alt yapı sorgulamasından baktığımda sokağımızdan fiber internet geçiyor. Binamızdaki Altyapıyı da ordan çektikleri kablo ile sağladılar. Lakin tt dan altyapıyı sorguladığımda binamızda hipernet, türknetten sorguladığımda ise vdsl 83mbps çıkıyor. bu sistemsel bir hata mı? Neden yan sokaktan geçen fiber binaya gelen vdsl? ve neden fiber kutusu var? paketimi yükselteceğim daha önce adsl uyumlu modem aldığım için şimdi modeme de para bayılmam gerekiyor.Screenshot_97

Merhaba, FTTB yani binaya kadar FİBER hizmeti sağlanmış buradan dairenize bakır kablo ile gidecek ve modeminizle buluşacaktır ve FTTB olduğu için VDSL üzerinden başvurabilirsiniz.
Unutmayın:
HiperNet: VDSL
UltraNet : ADSL
FiberNet : FİBER
(TT tabirine göre)

1 Beğeni

peki evime fiber çekemez miyim?

Sanmıyorum, çünkü: Muhtemelen, size gelen hattın bağlandığı kabin VDSL türünden.

2 Beğeni

@TworA 'a katılıyorum ve eklemek istiyorum, oturmuş olduğunuz binadan toplamış olduğunuz imzalı dilekçe ile bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü’ne başvurabilirsiniz. VDSL hizmeti sağlanan yere FTTH/FTTB getirilmesi düşük bir ihtimal ancak gene de şansınızı deneyebilirsiniz.

2 Beğeni