Altyapı sorgusu

Aynen benim mahalle de yapa ve bizim mahalleye de vdsl dolaplar gelmisti suan onların port taşıması oluyor ve fark ettim ki mahallemizde yapa olan evlerde altyapı yok hatası veriyor, insallah korktuğum şey başıma gelmez vdsl dolaplardan yararlanamayacağım gibi bir his var içimde

sadece benim mahallemde değil yanımdaki mahallerde de sorgulama yapılamıyor tamamında turk telekom fttc için fiber dönüşümü yapıyor 2 aydır daha dolaplar gelmedi ama kazılar yapıldı.

bugun sorguladığımda 100 çıkıyor fakat diğer heryerde hala 11 mbps gözüküyor ve aradığımdada geçemiyorum

Arkadaşlar sitede sorgulama sayfasında hata olmasının sebebini ben size açıklayayım.
Artık abone sayısı arttığı için yeni abonelere kapasitenin aşmaması adına vdsl değil adsl bağlantı göstermek amaçlı güncelleme yapılmış durumda.

Yani yeni abone o anki durumu kabullenerek başvuru yapacağından ben vdsl altyapıya sahibim diyemeyecek.
Tabi şöyle bir durum var vdsl bağlantı sağlanması için başlangıçta düzenleme yapılırsa sözleşmede ancak o şekilde hak sahibi olursunuz.
Size şöyle bir tavsiye vereyim altyapı tamamen düzelene kadar yeni abone getirmeye uğraşmayın hem sizin için zararlı olur hem getirdiğiniz kişi mağdur olur.