Altyapı Sorgula

Arkadaşlar altyapı sorguladığım da max 81 alabilirsin diyor ancak hat değerlerine bakınca 80nin üstüne çıkıcak gibi duruyor. Bilgi paylaşımı açısından bunun teknik sebebi nedir acaba Ekran Alıntısı Ekran Alıntısı2

100 mbps tanımlı paketi mi kullanıyorsunuz? SNR düşürmeyi denediniz mi?

Evet 100 tanımlı paket ama snryi istediğim kadar düşüreyim 80i geçmiyor. Sitelerden altyapı sorgulayıncada 80 çıkıyor anlam veremedim

Destek üzerinden profilin değiştirilmesini talep edin. SNR’yi varsayılan 8db yaptıktan sonra ekran görüntüsü alarak destek üzerinden bildirim talebinize ekleyin.

DSLAM üzerinde profiliniz 88 takılmış olabilir.OİM üzerinden bilgi isteyiniz.

Selamlar, altyapınız oldukça iyi… Eğer tesisatınızda bir sorun yoksa 100 Mbps hızını rahatlıkla alabilirsiniz gibi duruyor. Ancak şunu bilmenizi isterim ki yerel operatör tarafının üst paket limitleri ne yazık ki doğru çalışmıyor. 80 ve 88 Mbps hızlarına kadar gayet notmal, olması gerektiği gibi çalışan tanımlar 100 Mbps’de düzgün çalışmıyor.

Biz altyapısı ve tesisatı iyi olan kullanıcılarımıza 100 Mbps hız değerleri vermeye çalışsak bile en ufak bir arızada hızları otomatik olarak 80 Mbps veya 88 Mbps’e düşüyor… Tabii bu genelikapsamıyor. Her bölge için bu geçerli değil.

1 Beğeni

Bu konuda kesinlikle katılıyorum. Zaten insanların bu konudaki aşırı zorlama isteği olan internetten de ediyor. Alt yapı sorgu sitelerinde çıkan ortlama hızlar en güvenli ve kesintisiz alabileceğiniz hızlar. Üstü muhakkak olabilir ama dediği gibi alt yapı ve bölge çok önemli. Bunlardan birinde en ufak sıkıntı varsa işte o zaman internetim nerde aylar oldu diye yakınmalar başlıyor. Kırsal bir kesimse zaten hiç bulaşılmaması lazım. Net koptuğunda teknik destek vs süreçleri arap saçı oluyor. Gerçekten bölgesine ve alt yapısına güvenen bu tarz durumlara girsin. Bazı arkadaşlar normal ev kullanıcısı ve teknik terim vs bilmiyorken dslam kilidi duyup bununla uğraşıyor ve işte o zaman başlıyor sıkıntılar.

1 Beğeni

teşekkür ederim cevaplar için ama ekran görüntüsü alayım diye bir girdim hat değerleri değişmiş komple neler yapıolar hiç anlamıyorum.Ekran Alıntısı