Altyapı olan evde altyapı yok denilerek nakil yapılmıyor

Merhaba, bu ayın 5’inde nakil başvurusu yaptım;

Bütün işlemlerin ortalama 7 gün süreceğini beklerken 7 gün sonra sabit telefon numarası değişimi için arandım ve onay verdim. Vdsl pakete geçeceğim söylendi herşeyi onayladım.

1 gün sonra tekrardan 7 gün beklemem gerektiği söylendi.

Ve inanılmaz bir şekilde apartmanda 5 kişinin internet kullandığını bildiğim halde altyapı olmadığı söylendi. Turk telekom bu şekilde bilgi vererek hat taşımasına red verdiği belirtildi. Bende cevap olarak turk telekom müdürlüğüne gideceğimi söyledim ve gittim.

Türk telekomdaki çalışan bana altyapıda hiçbir problemin olmadığını TurkNet ile görüşmem gerektiğini söyledi. Ben şimdi ne yapacağım? Ona gidiyorum bizden değil diyor öbürüne gidiyorum o da bizden değil diyor. TurkNet sevdiğim bir firma çok kez şans verdim ancak turk telekoma geçmem mi gerekiyor herşeyin tıkırında işlemesi için. Belki burada destek verebilecek birisini bulurum diye konu açmak istedim.

Altyapı olduğuna adım gibi eminim. Gerek turk telekomun kendi sitesinden gerekse extranet gibi sitelerden sorgulama yaptım. Turk telekomda Hipernet alabileceğim bilgisini alıyorum extranette de 79mpbs port var altyapı var şeklinde.

Destek kaydınıza tekrar yazın. Tekrar kontrol edilsin. Dask internet sitesi üzerinden bbk kodunu alın onunla da kontrol sağlansın