Altyapı değişikliği sonrası modem kuramama

Merhaba,
Bir süredir turk.net kullanıcısıyım Allaha şükür 3 Mbit üstünü görmedik.
Ona alıştık derken 0.99 Mbit üstünü görmeyince desteğe yazdım birşeyler yaptılar 24 saat internetsiz kaldıktan sonra tekrar 1.5 Mbit olarak geri geldi.
Geçen hafta Turk.net musterı temsılcısı telekom alt yapısı kullandıgınız için böyle sistemde yeni bir şey yaptık(yeni bir şey demedi şimdi yalan söylemiyim) alt yapınızı turk.net’e taşırsak 35 MBit hız alıcaksınız + 10 ₺ ile 78 Mbit alabileceksiniz dedi.
Bizde tamam dedik 35 Mbit olsun görürsek 78 MBit’e taşırız.
Neyse ertesi gün telekom saha ekibi geldi bina girişine birşeyler yapmış sonrasında turk.net saha personeli geldi. -evde ben yoktum-
telekom personeli tam yapmamış ben yapması gereken kabloları etiketledim devrini yaptıktan sonra modeminizi tekrar kurun bağlantınız gelecektir. Demiş
Bugün sabah telekom personeli geldi bodrum katta işini tamamladıktan sonra internetim kesildi.
Asus Dsl-N16 modem kullanıyorum (VDSL destekliyor.) modem üzerinde 3 ışıkta yanıyor (power-dsl-internet)

kurulum ekranında

panelde bu şekilde;

birde başka forumlar da ve konularda ki ekran görüntülerini ekliyorum belki yardımcı olmak isteyen birisi ister diye;