Alt yapı hızı ve yeni başvuru

Turknet’e yeni başvurum var. Adresimin alt yapı sorgulamasında 63 mbps hız görülüyor. Turknet’e başvuruda yapmış olduğum görüşmede bu hızı alabileceğim belirtildi. Ancak bavurudan sonra Turknet tarafından bana gönderilen bir mesajda şu bilgi verildi; “Türk Telekom ile görüşmemizde adresiniz için 35 mbps’e kadar hız verilebileceği bilgisi paylaşılmıştır.” Bu ne anlama gelmektedir. Alt yapımın gösterdiği hız ölçüsünde bana hız verilemeyecek mi?

Yüksek hız destekleyen port kalmamış olabilir. Bölgeniz de yoğunluk olduysa kapasite düşmüş olabilir. TT sistem güncellemesi yapmadığı veya geç yaptığı için başta 63 denmiş olabilir. Bunlar şahsi düşüncelerimdir.

Apartmanın önüne kadar fiber alt yapı bir yıldır gelmiş durumda…apartmana gelen bağlantıların bağlı olduğu dolap da yeni yapıldı…

Online işlemlerde bu durumu yazdım…ama bu konuda sağlıklı şekilde bilgilendirilmedim… Bu nedenle başvurumun iptalini istedim

@Baran bu durumla ilgilenecektir.

Bu arada ben Türk Telekom’a iptal başvurusunu yaptıktan iki gün sonra Turknet’e başvurmuştum… Turk Telekoma iptal başvurusu 7 gun oldu, Turknet’e başvuru 5 gün oldu…

Bu durumumla ilgili Turknet müşteri hizmetleri veya herhangi bir birimiyle iletişim kurma yolu bulamadım… Telefonuma gönderdikleri mesajları anlatım bozukluğu nedeniyle anlamakta zorlanıyorum… Bu nedenle online işlemlerden başvurumun iptalini istedim… Sadece online işlemlerden başvuru iptalini istemek yeterli midir? Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi?

merhaba oimden iptal kaydı açmanız yeterlidir yinede vereceğim linkten altyapı sorgulayıp sonucu bizle paylaşırmısınız?

BAŞVURUMU İPTAL ETMEK İSTEMEMİN NEDENİ: Turknet’e yeni başvurum var. Adresimin alt yapı sorgulamasında 63 mbps hız görülüyor. Turknet’e başvuruda yapmış olduğum görüşmede bu hızı alabileceğim belirtildi. Ancak bavurudan sonra Turknet tarafından bana gönderilen bir mesajda şu bilgi verildi; “Türk Telekom ile görüşmemizde adresiniz için 35 mbps’e kadar hız verilebileceği bilgisi paylaşılmıştır.” Bu ne anlama gelmektedir. Alt yapımın gösterdiği hız ölçüsünde bana hız verilemeyecek mi?

sorununuzu okudum altyapı sorgulama yapmanızı istememin sebebi Türknet in dediğinin doğrumu yanlışmı bunu teyit etmek yinede siz bilirsiniz.

Alt yapı sorgulaması yaptığımda karşıma şu mesaj çıkıyor: Devam eden bir talebiniz olduğu için şu an yeni abonelik işlemlerinizi başlatamıyoruz. Devam eden işleminizi sonlandırdıktan sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz…

kasparov hocamın attığı linkten sorgularsanız ona göre konuşabiliriz hocam

1 Beğeni

Dediğiniz linkten sayfa düzgün açılamadığı için sorgulama yapamaıyorum…

mobilden giriyor iseniz tarayıcının masaüstü modunu kullanın

Şimdi Netspeed alt yapıdan sorguladım 63 mbps gösteriyor

altyapı testini gönderdiğim linkten yapmanızı istememin sebebi o sitede boş port olup olmadığını gösteriyor amacım onu öğrenmek telefondan giriyor iseniz telefonun tarayıcısını masaüstü moda alıp öyle girmeye çalışınız eğer port var ve türknet bu hızı vermiyor ise bu konuyu yönetici arkadaşlara ileceğim

Port durumu: port var… şeklinde belirtiyor

@EFG @Baran @CK_LasT konuya bir bakabilir misiniz.

1 Beğeni

Alt yapı sorgulamasının ekran görüntüsü alın Online işlem merkezinden iletin

1 Beğeni

Merhaba .

Destek kaydına alt yapı sorgulamada port var ibaresi gösterdiği yeri tam olarak atın bakacaklardır

Resim olarak atarsınız.