Alt yapı değişikliğinden sonra dsl ışığı yanmıyor

Merhaba abimin mahallesinde yeni tip dolap yerleştirdikten sonra vdsl alt yapısı geldi daha sonra internet ve dsl ışığı gitti bunun nedeni ne olabilir?

Yeni gelen dolabın aktif edilme çalışması olabilir. Ama sizin online işlem merkezi üzerinden DSL ışığı yanmıyor şeklinde kayıt açmanız gerekir. Umarım farklı bir sorun yoktur.

1 Beğeni

Evet oradan bir kaç saat önce bir kayıt açtık. Ama vdsl destekli yeni altyapı geldi mahalleye ondan kaynaklı gitti herhalde. Peki şuan böyle bir sorun varken yapa altyapsını vae altyapısına geçil işlemleri yapılır mı?

Maalesef benim bu konuda net bir bilgim yok. Belki yönetici arkadaşların bilgileri vardır. @Hakan @selcuk.sesen

1 Beğeni

Tamam teşekkürler. Abimin teknik bilgiler kısmında adsl di şuan vdsl yazıyor modem bu dolap geldikten sonra otomatik geçil mi sağlanıyor?

Eğer VDSL sinyali verilmiş ise modemi yeniden kurmanız gerekiyor diye biliyorum

Merhaba, Yapa ve Vae hızları arasında fazla bir fark mevcut ise geçiş yapılabilir.

Şuan internet yok altyapı sorunundan dolayı yeni dolap geldi herhalde biraz zaman alıcak. Bu arada bu geçiş sağlanır mı hakan bey? Çünkü böyle bir yeni kayıt açmayı deniyoruz fakat kayıt açılmıyor şuan bir tane kaydınız var diye hata veriyor.


Boş portun olmadığını mı söylemek istemiş?

Evet, Port olmadığı için olabilir.

Boş port için ne yapmamız gerekiyor?

Beklemek veya Btk ya altyapı sağlayıcısı Türk Telekom u port ilavesi yapmadığı için şikayet etmek. Ama her iki durumda da beklemeniz gerekiyor. Telekom da tanıdığınız varsa onlar ile de iletişime geçebilirsiniz vae de ki port için

1 Beğeni

Genel müdürlüğe gidip dilekçe verebilirsiniz.

1 Beğeni