Allah aşkina bakin!

1630295 müşteri no

Yani biz her allahın günü destek kaydı açıp ‘merhaba hızım çok kötü bakabilirmisiniz’ mi diyecez?? Bu saçmalık ne zaman duracak 85 95 tl fatura ödüyoruz. En iyi kabloyu 500 tl ye alıyoruz. Elimizden gelen herşeyi yapıyoruz ama parasını verdiğimiz 35 mbs hız yerine 1 mbs hız alıyoruz. Bu HIRSIZLIK DEĞİLMİ? BU BAŞKASININ CEBİNDEN PARASINI ÇALMAK DEĞİLMİ? NEDİR BU YETER ARTIK. İKİ SAATTİR TEST YAPACAĞIM SAYFA BİLE AÇILMIYOR HER ALLAHIN GÜNÜ BÖYLE.

Öncelikle geçmiş olsun.

1- Gündüzleri de oluyor mu bu sorun?
2- Yapa’da mısınız?

1 Beğeni

Hocam bölge şırnak. Yapa değil fakat bu saat tam 18 den sınra başlıyor sabah kadar gündüz iyi. Ama benim işim sadece gece gündüz uyuyorum yada ekstar işe gidiyorum. Her allahın günü gece 1 mbs oluyor ve insan kafayı yiyior bu şekilde. Yüz bin kere destek kaydı açtım. Burada 75 e kadar iss hız dedtekliyor

Bi yol yokmu ne yapalım bilemiyorum. İptal desen belge yolla falan diyorlar

Farklı dns kullanmakta işe yaramıyor değil mi? Şurdan sistemine uygun olanı indirip kurar mısın? Bende yarıyor belki sende de işe yarar.

https://1.1.1.1/

Not: Warp vpn oluyor. Yurtdışından çıkış yapıyorsun internete. Bu da ekstra ping demek. Bu sebeple warp’sız halini aktif et istersen.

1 Beğeni

Dahada kötü oldu. Şuan tamamen 0.5 falan hız var

Birde mesela bende adres değiştirdim. Yeni evin orda her yer wifi. Laptoptan bakıyorum akşamları 40-50tane hat buluyor. Önceden hiç sorun çıkarmayan modem yeni adresimde sorun çıkarmaya başladı. Bilhassa akşamları wifi sinyalleri tavan yapıyor. Gündüz işe giderken modemin fişini çekenler akşam eve gelip takıyor. Benim elimdeki modemin wifi gücü çok iyi değildi. Bende bu yüzden modemi değiştirdim. Demek istediğim elindeki modem iyi bir modem değilse ve çevre de çok fazla wifi yayını varsa kendi wifi sinyalin hayli olumsuz etkilenir. Gördüğüm kadarıyla sende wifi üzerinden kullanıyorsun interneti. Hatta görsellere göre tek diş wifi çekiyor. Eşden dostan başka bir modem alıp yada ethernet ile bir bilgisayara bağlayıp test yapar mısın?

Yok hocam medemin yanındada istersen hız testi yapıp atacam birazdan. Burada 1 tane wifi var yakınımda wifi td-w9960 vdsl. Eğer sorun benden ya da kullandığım cihazlardan kaynaklı olsaydı her zaman hız kötü olurdu. Sadece akşam oluyot bu ve her gün.

Cem Bey, Merhaba saat 18 den sonra başlayan bu sorun saturasyon dan dolayı kaynaklanıyor. En kısa sürede Tüm Türkiye üzerinde bu saturasyon sorunları çözülecek merak etmeyin.

2 Beğeni

Sorun sistemsel yoğunluktan oluyor. Bazı bölgeler hayli yoğun. Yani operatör bazlı değil bölgesel bazlı. Diğer iss’lerin sayfalarında da bu ara sıkça bu şikayetleri görüyorum. Pandemi süreci hayırlısıyla bir bitse. Artık evde oturan adam için bile sıkıntı olmaya başladı bu süreç…

1 Beğeni

Inşşallah dediğiniz bir durumdur,Kişisel değildir
Umarım çözülür bekliyoruz.

Hayır belirli saatler arası olup gündüz sorun olmuyorsa. Tam saturasyon sorununu tarif etmiş oluyorsunuz Cem Bey. TurkNet bu sorunu halletmek için vargucu ile çalışıyor markanız olmasın sadece biraz sabır etmenizi tavsiye ederim.

2 Beğeni

Yine sabrederiz bekleriz sorun yok hocam. Ama mesala bu duurumu sosyal medyada falan dile getirseler ya da başka şekilde ilgileniyoruz deseler hiç kimse bu kadar destek kaydı şikayet falan bildirmez. Ama yinede bekliyoruz bakalım inşallah düzelir bu sorunlar.

1 Beğeni