Alabileceğimden düşük hız alıyorum

4 yıldır TurkNet kullanıyorum

Dsl parametrelerimden kontrol ettiğimde şu değerleri görüyorum boş vdsl portu olmadığı için adsl kullanmak zorundayım ne yaptıysam port açılmadı bari 21 mbit hız alamaz mıyım uploadım 0.6 mbit civarı oluyor genelde 1.1 mbit e çıkarsa çok iyi olur benim için fakat bazı arkadaşların bu konu için başvurduklarında upload hızlarının düştüğünü gördüm ondan da korkuyorum sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

ADSLde en fazla 16 mbit indirme 800 kbit gönderme hızı alabilirsiniz. Telekom böyle uygun görmüş , diğer operatörler buna uymak zorunda (!) .

1 Beğeni

24mbit pakete geçiş yapabilirsin pek fazla iyi geleceğini sanmam

1 Beğeni

Vdsl geçiş talep edersen daha rahat olursun veya da türktelekom 24mbit geçiş yapacaksın :slight_smile:

1 Beğeni

vdsl port yok demiş :slight_smile:

1 Beğeni

Vdsl geçiş talep ederse belki boş port bulabilir iptal falan sağlanıyor ya o bakımdan söylemiştim :upside_down_face:

1 Beğeni

Vdsl portu açmıyorlar Twitterdan ysf krc a da yazdım bakmadı bile ayrıca TurkNet 'te paket yükseltme yapamıyorum alabileceğiniz maksimum tarifeyi kullanıyorsunuz gibi bir şey yazıyor

1 Beğeni

Hocam üzüldüm bu duruma

1 Beğeni

Benim anlamadığım şu çoğu kişi 50 mbit üstünden söz ediyorken nasıl hala 16 mbit e takılmış durumdayım internet çağında yaşıyoruz sözde
Üstelik bursa gibi bir şehirde yaşıyorum ve uzak semtlerinde de değilim

köyde oturuyorum :smiley:

Hocam biz ne yapalım. Kapasitenin yarısını bile kullanamıyoruz :slight_smile:

Son 2 arkadaş da dslam kilitlerine takılmışlar Bende 100’lük pakete geçtiğimde önce 79’a sonra 88’e en son 100mbps’e çıkarmışlardı Her adım için ayrı destek kaydı açmıştım (not bunlar eski adresimde yaşadıklarım)

1 Beğeni

24 ü vdsl port üzerinden veriyorlar diye biliyorum. Telekom müdürlüğüne port dilekçesinde bulundunuz mu ? Yusuf Kıraç’a online eğitim için upload değerinizin yetmediğini vdsl port gerektiğini söyleyin, bir arkadaşıma yardımcı olup vdsl port vermişti.

Yazdım hocam görüldü bile atmadı port başvurusu için de btk ya da yazdım açık kapıya da yazdım sonuç alamadım

Hocam benim kullandığım hızın 5 katını alıyorsunuz yapmayın :grin:

1 Beğeni