Aktivasyon Yapılmadı

Merhaba, 9 Nisan tarihinde belgelerim onaylandı. 28 Nisan’da Türk Telekom ekibi bağlantı için binama geldiler ve bağlantının tamamlandığı, TurkNet tarafından hizmetimin aktive edileceği söylendi. TurkNet’ten aldığım modem takılı şuanda DSL ışığı yanmıyor. Online işlemlerde de hizmetim hala aktivasyon bekliyor olarak gözüküyor. 34 gündür bu işlemler için bekletiliyorum ve hiçbir gelişme yok.

Ankastre kutusunda adının yazılı olduğu bir kablo var mı ve bağladılar mı ?

Evet, etiketli kablo var ve o kablo ankastreye bağlı.

Dsl yanmadığına göre telekom sinyal vermemiş olabilir. Aktif aktivasyon kaydına en son ne cevap geldi ?

Gelen telekom ekibi işlemlerin tamamlandığını, sinyal vereceğini belirttiler giderken. Destek talebime yeni bir cevap geldi şu şekilde:
“Belirttiğiniz sorun olmaması bilgisine istinaden gün içinde yeniden telefon başvurunuz telekoma iletildi ve numara tanımlama işleminizin adresinizdeki ankastre kutusunda yapılmasını bekliyoruz. Telefon bağlantınız sonuçlandıktan sonra size bilgisi verilecektir. İyi günler.”

Aktivasyon kaydına dsl yanmadığı bilgisini de ekleyin.

Pekala, ekledim şuanda.

Karşı binama Türk Telekom ekibi gelmişti, gördüm ve yardım istedim. Daha önce bağlantı için ekip geldiğini ve buna rağmen hala DSL sinyali alamadığımı söyledim. TT personeli de binamdaki telefon ankastresindeki kablolarımı kontrol etti ve sinyal gelmediğini söyledi. Caddedeki santrali kontrol etti ve santralde aboneliğimde dair herhangi bir bağlantı bulunmadığını söyledi. Bu durumda ben ne yapabilirim? TT ekipleri hep böyle sorumsuz mu davranıyor TurkNet müşterilerine?

Gerçekten şaşırtıcı TurkNet sonuçta türktelekomun müşterisi nasıl olurda ttye baskı yapamıyor kafam almıyor