Aktivasyon Sürecinin Uzaması

Modem iade işlemi için ne yapmam gerekiyor?

Bilgisi olan var mı acaba?

Cevap vermiyorlar.

https://twitter.com/ogulcancftc/status/1275034512200740865?s=19 Türk Telekom tarafından verilen modemi TurkNet e mi iade etmek istiyorsunuz?

Hayır, bilgi almak istiyorum hangi merciye nasıl iade edeceğim hakkında.

Sonuçta bu modem TurkNet 'e yaptığım başvuru sonucu verildi. Müşteri hizmetlerine ulaşılamıyor, Twitterdan da herhâlde cevaplamayın gibi bir emir verilmiş. Çözüm hakkında bir fikriniz var mıdır?

Türk telekom ile görüştüm. TurkNet ile görüşün ben buradan alamıyorum diyor. TurkNet ile de görüştüm Türk telekom ile görüşün bizimle alakası yok diyor. Cidden bir türlü dertten kurtulamadım. TurkNet’e başvurduğum güne lanet olsun :man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming:

Size modemi kim verdi ise onunla iletişime geçin. Telekom modemini TurkNet in size satma ihtimali yok. TurkNet Asus ve Zyxel modemleri sattı daha öncesinde. Zaten modem parasını ödemiş oluyorsunuz. Yani modem sizin oluyor.

Satmalık bir durum yok alt yapım fiber olduğu için bu modem Türk telekom tarafından veriliyormuş. Türk telekom Hangi kurumda başvuru yaptıysanız onla görüşün diyor. Türknetin modemden bile haberi yok.En azından bilgi verilir diyordum, TurkNet yine Türk telekomu suçluyor klasik bir şekilde :joy::joy:.

Merhaba Oğulcan Bey arkadaşlarımın ilgilendiği tek müşteri siz değilsiniz ki. Neden “Twitter’dan bu müşterinin taleplerini yanıtlamayın” diye bir emir vermiş olayım? Siz bizimle çalışmanın pişmanlık, bize başvurduğunuz günün lanet edilecek bir gün olduğunu düşünüyorsunuz. Tek yaptığımız işin müşteriyi mağdur etmek olduğunu iddia ediyorsunuz. Biz sizi tanımıyoruz ki? Kaldı ki tanısak da neden böyle bir tavır gösterelim? Biz ticari bir kurumuz. En hızlı ve doğru şekilde müşterilerimiz hizmetlerimizi kullansınlar, biz de fatura keselim isteriz. Neden sizi yok sayalım ya da reddedelim, neden sizin işinizi yapmamaya çalışalım? Her platformda bela söylemleriyle nefretini kusan müşterilere bile çekinmeden, hakları olan hizmeti ve desteği sağlamaya çalışıyoruz. Sizi neden bunun dışında bırakalım? Yaklaşık 400.000 müşteriye hizmet veren bir firmanın sizinle ne derdi olabilir?

TT size fiber modem vermiş, bunun bizimle ne alakası var? TurkNet’in sattığı modemlerde neden TT logosu olsun? Üzerinde TT fiber yazan bir fiber modemi geri alamadığımız için neden bize tepki gösteriyorsunuz? Burada kimseyi suçlamıyoruz, size sorununuzun çözümü için doğru adresi göstermeye çalışıyoruz.

3 Beğeni

Teşekkür ederim Bekir Bey cevabınız için, Ama 2 ay boyunca internet hizmeti sunulmadı, süreç boyunca sadece bot mesajları atıldı. TurkNet’e güvenip başvuru yaptım sonuçta ne mi oldu? İki ay internetsiz kaldım, Üniversite sınavlarımın çoğunu yapamadım.Maddi açıdan büyük bir kayıpoldu. Ama TurkNet aboneliği tek seferde iptal edip işten kurtuldu. TurkNet’e başvuru yapıyorum bana bir modem veriliyor. Siz hesabını Türk telekom’dan sorun diyorsunuz. Faturayı da onlara ödeseydim o zaman. TurkNet şu ana kadar çözüm üretmek yerine sadece suçu Türk telekom’a yıkıyor.

Sanırım tam okumadınız yukarıda verilen cevabı. TurkNet TT nin modemini size vermez. Modemi kimden aldınız ise ona iade edeceksiniz.

Hattım fiber olduğu için TT müşterilere bu modemi veriyormuş. Türknetin bu konudan bile haberi yok. Millenicom sağ olsun o dertten de kurtuldum.

İyi de TurkNet in Telekom ile bir bağlantısı yok. (Modem konusunda)

1 Beğeni