Aktif olan hattımın başkasına satılması

Müşteri numaram: 1490744

Merhabalar, bundan 17 gün önce internet hattım kesildi. Bunun ile ilgili bir destek talebi oluşturdum durum ile ilgili türk telekom ekipleri yollanacak denildi. 3 Gün sonra bizi arayıp yanlışlıkla telefon hattınızı kapattık hatamızı en kısa sürede telafi edeceğiz ama öncesinde bizden tekrardan telefon hattı satın almalısınız dediler ve neye evet dedik belli değil onayladık ve ondan sonra tam 12 gün boyunca “bildirdim cevap bekliyorum” diye hazır cevap atıldı. En son cevap atıldı ve yazılan şey şu:

" Destek kaydınız ile ilgili yaptığımız kontroller de hattınıza yeni bir telefon hattı bağlamamız gerekmektedir.Ancak ekiplerimizden aldığımız bilgi şuan bulunmuş olduğunuz bölgede kapasite sorunu nedeni ile hattınızın bağlanamadığı bilgisidir.Bu aşamadan sonra dilerseniz hizmetinizi ücretsiz iptal edebilir yada hattınızı dondurup bulunduğunuz bölge de bakır kablo portu eklendiğinde hattınızı bağlayabiliriz.Talebiniz doğrultusunda gerekli olan aksiyonu alabiliriz.
İyi günler dilerim. "

Benim tamı tamına 8 yıldır aktif olarak kullandığım portumu türnete geçeli 5 ay felan oluyor geçiş yaptıktan sonra iptal ettiler ve daha sonra başkasına sattılar işin garibi birde tam fatura çıkarttılar hatalı oldukları halde ister bekle ister git çokta umrumuzda dercesine bir cevap atıldı. Şuan faturayı söylüyorum bana tekrar tekrar şunu yazıyorlar :

“Destek kaydınız ile ilgili yaptığımız görüşme de belirttiğim gibi hattınıza yeni bir telefon hattı bağlamamız gerekmektedir.Ancak ekiplerimizden aldığımız bilgi şuan bulunmuş olduğunuz bölgede kapasite sorunu nedeni ile hattınızın bağlanamadığı bilgisidir.Bu aşamadan sonra dilerseniz hizmetinizi ücretsiz iptal edebilir yada hattınızı dondurup bulunduğunuz bölge de bakır kablo portu eklendiğinde hattınızı bağlayabiliriz.Talebiniz doğrultusunda gerekli olan aksiyonu alabiliriz.
İyi günler dilerim.”

Kopyala yapıştır yapıp duruyorlar size soruyorum ne yapmalıyım ben? Durduk yere hattımızı kesip başkasına satıyorlar şimdi de git başka yerden al diyorlar arayıp sordurdum port bulunamıyor deniyor benim portumu satıyorlar beni internetsiz bırakıyorlar ve iptal ettirin diyorlar 8 yıldır aktif olarak kullandığım portu niye iptal ediyor bunlar hadi ettin niye başkasına satıyorlar hata yapmışsın anladık tekrar bana bağlaman gerekiyor başkasına niye satıyorsun türk net???

BTK’ya şikayet talebi oluşturdum ama 10 gün sürecekmiş sanırım portumu başkasına vermeseler gene dert etmeyeceğim lanet olsun der parasını öder kapatırım portumu sattıkları için türk telekomu arıyorum port bulunamıyor diyorlar yani kapatsam bile internet bağlayamıyorum beni hem internetsiz bıraktılar hemde dalga geçer gibi 17 gün beklettiler

Telekom da bakır altyapı görünüyor mu? Şöyle bir şey olmuş olabilir mi? Telekom fiber altyapı çekip bakır altyapıyı devre dışı bırakmak gibi? Çünkü aktif kullanılan bir hattın durup dururken kapatılması çok anlamsız geldi?

Ben bu hattı 8 yıldır kullanıyorum internetim kesildi destek talebi açtım TurkNet’in kendisi yanlışlıkla telefon hattınızı kapattık dedi 16 gün sonra da hat bulunamıyor istiyorsanız iptal edin dendi. Yani tamamen TurkNet taraflı bir mağdur bırakılma benim hattımı yanlışlıkla kapatmamış olsalardı benim hattımı başkasına satmamış olacaklardı şuan da türk net değil hiç bir iss’den internet alamıyorum hiç birinde port görünmüyor benim 8 yıllık portumu kapatıp başkasına sattılar yani ben 7 yıldır ttnet müşterisiyim bir arkadaş önerisiyle TurkNet 'e geçirdim ama bin pişman oldum şu 5 ay içinde her hafta internetim kesildi bazen 10 dakika bazen 10 saat 7 mbps hız olmasına rağmen bin pişman oldum açıkcası tüketici heyetine başvurdum dilekçe verdim iptal için’de faks çektim ama port bulamıyorum internetsiz kaldım gerekirse dava açacağım ben böyle bir rezillik görmedim yaşamadım yani. Destek sistemi olmaması hiç önemli değil benim için bana kaliteli hizmet verilmesi yeterli ama yalan söylüyorsam allah yukarda 1 gün kafam rahat etmedi 7 yıldır ttnet abonesiydim en küçük şeyde tek telefonda hallediliyordu burada geçtim geçeli toplam 7 yılda yaşadığım sorunun 10 katını bu 5 ay içinde türk nette yaşadım ve hiç biri çözülmedi. Millet bu şirketi övüyor ama neden tahahhüt yok diye abone oldum ama keşke yeniletseydim de tahattüt’ü devam etseydim internetsiz kalmazdım.

Enteresan bir durum… yanlışlıkla kapatılması sonra da portsuz kalmanız kötü olmuş umarım sorununuz çözülür. :confused:

Çözmüyorlar iptal edin yada tabiri caizse eşek gibi bekleyin alt yapı yapılmasını diyorlar. Utanmadan birde kullanmadığım internet için bana tam ay faturası gönderiyorlar bunu yazdığım da onlara üstteki mesajı kopyalayıp aynını tekrar gönderiyorlar ben hayatımda bu kadar kötü bir destek sistemi görmedim.

Fatura itirazını fatura adımından destek kaydı açarak yapın. Teknik personel fatura için yine aynı dönüşü yapar. Muhasebe bölümü için fatura adımından kayıt oluşturun

Oradan bir dönüş alamadım BTK’ya şikayet talebi oluşturdum ona istinaden para iadesi yaptılar online işlemlerden oluşturduğum talebe cevap alamadım günlerce böyle sıkıntı yaşayan arkadaşlara da btk’ya şikayet oluşturmasını öneriyorum 48 saat içinde para düştüler.

Btk şikayetinize nazaran değil önceki açtığınız destek kaydınıza istinaden işleme alınmıştır büyük ihtimalle. :roll_eyes:

Görsel atabilirim :slight_smile: btk şikayetine cevap yazıldı şikayet etmeden ciddiye alınmıyor benim tespitim bu yönde oldu.

1 Beğeni