Akşamları Hız Düşmesi

Merhabalar,

VDSL 75 mbit kullanıcıyım. TurkNet’e geçeli yaklaşık bir ay oldu. Fakat bu bir ay boyunca akşamları belli bir saatten sonra ki daha o saati çözemedim, internet hızım inanılmaz yavaşlıyor. Gündüzleri 75 veren hız akşamları 2 mbite düşüyor ve inanılmaz ping oluyor. Çok oyun oynayan biri olarak ve akşamları oyun oynama fırsatı bulan biri olarak bu durum canımı sıkmaya başladı.

Modeme sadece tek bir bilgisayar bağlı. Akşamları internet yavaşlar belki mantık olarak doğrudur ama en azından 35 e düşmesini beklerim. Sonuç olarak 2 mbit ve 200 ping süresi ne bir film izlememi sağlıyor, nede oyun oynayabilmemi eziyet çekiyorum desem yeridir.

Problemin bende olabilme ihtimaline karşı önerilerinizi dinleyebilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

1 Beğeni

Umut Bey, Merhaba sorun yüksek ihtimalle sizde değil. Çünkü yaklaşık 2 haftadır devam eden saturasyon sorunları mevcut. Genişbant kapasitesinin aşılması sebebi ile kullanıcıların hızlarının düşmesi olayı yaşanıyor. Ama bu sorun için TurkNet mesai harcıyor ve Abonelerden yavaş yavaş stabilite konusunda dönüş olmaya başladı. En kısa sürede bu konunun çözüme kavusacağından şüpheniz olmasın. Iyi günler dilerim.

1 Beğeni

Yanıtınız için teşekkür ediyorum. İyi günler dilerim.

Ben teşekkür ederim Umut Bey, İyi günler dilerim.