Akşam saatleri̇ download ve ping

Saat 20.00 ile 24.00 arası 60-180 arası ping alıyorum, sabitte kalmıyor, bir aşağı bir yukarı oynayıp duruyor. Downloadda aynı şekilde bir aşağı bir yukarı oynuyor. 0 küsürleri dahi gördüm downloadda. Uploada sağolsun hiç bir sorun yok 5.5 mbps. Bunun sebebi sokak başındaki dolaba fazla kişi eklemek mi? Bir porta 3 vdsl hat bağlayan firmaların olduğunu duydum bu doğru mu? NEDENİ NE bunun :smiley:

Pingdeki KARARSIZLIĞA bakın maşallah deyin :smiley:

Bölgedeki yoğunluktan dolayı santral kaldıramıyor olabilir. Online işlemlerden performans sorunu kaydı oluşturun. 15 dakika ara ile 3 kablolu hız testi yapıp fotoğrafını gönderin.

1 Beğeni

KAPASITE SORUNU olduğu net bir şekilde belli. Bir porta 3 hat tanımlayan firmaların olduğunu duydum ne kadar doğru bilemiyorum. Bir dolaba 3 4 sokağı vermek, bakımının yapılmaması gibi bir çok sebebi olabilir. Ama ping değerindeki kararsızlık beni çok fazla etkileyen bir şeydir. Online oyunları bu ping değeriyle oynamak neredeyse İMKANSIZ!

bendede bu sorun var gerçekten online oyun oynamıyorum ve sadece oyun oynamak için almıştım bu interneti.

1 Beğeni

Eğer sorununuz çözülürse bilgilendirirseniz iyi olur

sorunum halendaha devam etmekte büyük ihtimal turnuvam bitince aboneliğimi sonlandırcağım farklı bi iss ye geçiş yapıcağım sabahları bi sıkıntı yok akşamları sorun

Sorun iss ile alakalı gibi durmuyor.

e neyden kaynaklı benden kaynaklı değil başka bi modem taktım yine aynı sabahları hiç bi sıkıntı yok bende sorun olsa sabahlarıda olur ama akşam olunca başlıyor yani

1 Beğeni

“Yerel operatör tarafının saha ve santral dolapları kapasitesi akşam saatlerinde top noktaya ulaştığı için bu durum yaşanıyor.” şeklinde cevap aldım ben kendimde oluşan sorun için. Yüksek ihtimalle sizde de aynı sorun olabilir.

bu işin çözümü yok mu