Akrabanın internetinde problem var

sil

1 Beğeni

Hat zayıflaması aşırı yüksek hocam büyük ihtmalle ondan kopuyor. Upload 19.9 Download 25.1 çok fazla.

1 Beğeni

kablo kalitesiz ondan mıdır

2 Beğeni

Merhaba

Kablo ve bağlantılarında sorun oluştuğunda total attenuation (hat zayıflaması) yükselecektir.

En iyisi Cat6 kablo çekmen ve ekleri yak1(telefon klemens) ile kapatmak olacaktır, sorun devam ederse ankastredeki reglet sorunlu olabilir, TT tarafındaki kablolarda sorun olabilir.

Bunun en iyi anlamak için ankastreye kısa kabloyla modeme bağlarsan direk ne kadar hız geleceğini göre bilirsin.

1 Beğeni

kablodaki telleri değiştirdim ve kroneye eksiz çaktım.

kabloyu değiştirmedim daha ama değerler hafif düzeldi.
kabloyu değiştirmek şart sanırım.

1 Beğeni

Merhaba @abdusauk, atmış olduğunuz ekran görüntülerinde de gözüktüğü üzere hat çok iyi değil :frowning: Bu da bahsetmiş olduğunuz sorunları doğuruyor. @CKLasT’e katılıyorum. İç tesisatı yeniletmenizde fayda var.

Bakır kalitesi artıkça daha fazla hız almaya başlarsın ne yazık ki eskiden kalma adsl ve telefon kabloları kullanıyoruz, eskiden olan bir alışkanlık ucuz fiyat olsun yinede internetimiz olsun diye uğraşırdık, şimdi alt yapı sorgulaması yapıyorlar bu kadar hız alabiliyor muşum acaba neden gelmiyor o kadar hız diye sorguluyor kabloların kalitesi ve bağlantılar iyi olmadığı sürece olmuyor.

2 Beğeni

bu son attığım görüntü de mi kötü?
ben biraz iyi diye düşündüm

1 Beğeni

Siz ne kadar yapmaya çalışsanız bile kablo kalitesi düşük ve sanırım tesisat eski :frowning: Bu yüzden bu değerler anlık olarak down olabilir.

bunu hangi değerlere bakarak anlıyorsunuz?
yorumlamayı öğrenmek isterim

son attığın görüntü, ilk attığına göre baya iyi ama gene de yüksek. “Total Attenuation” değeri ne kadar düşük olursa o kadar iyi demektir.

2 Beğeni

CAT6 ile tesisatı yeniledim. Bundan sonrası sıkıntı olursa suç TT’de.

15 mbps/ 3.7 mbps alıyorum.

1 Beğeni

Bu konuda bir yadıma ihtiyaç duyarsanız bana özel mesaj üzerinden de istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.