Ağ bağdaştırıcısı

aygıt yöneticisinde böyle bir liste çıktı. hiç bir fikrim yok. Yardımcı olur musunuz?

ne için buraya bakıyorsunuz?

internetim kesiliyor ve bi süre sonra geri geliyor. oto mesajda sorun kullanıcı kaynaklı diyor. kablo ve modem yeni. yani belki buralarda bi sorun vardır diye

Modem arayüz bilgilerini ss atarsanız yardımcı olacaklardır. SNR Margin bilgilerini yer aldığı.

Bunun modem ile ilgisi olmayabilir. Kullanmak istediğiniz ağ bağdaştırıcısını sağ tıklayın ve Özellikler’i tıklayın. Gelişmiş sekmesine geçin ve dolaşım ile ilgili tüm ayarları düşük ya da kapalı konumlarına getirin. Her bağdaştırıcıda farklıdır. Dolaşım ayarları yüksek olduğunda, belli bir sinyal düzeyinin altında Wi-Fi kartı bağlantınızı keser. Bu ayarları yaptıktan sonra, Güç Seçenekleri’ni açın, “Planınız planının ayarlarını değiştir” bağlantısını tıklayın ve “Gelişmiş güç ayarlarını değiştir” düğmesini seçin. Kablosuz Bağdaştırıcı Ayarları’ndaki Güç Tasarrufu Modu’nu açın ve hem “Pilde” hem de “Prize takılı” öğelerini “En Yüksek Performans” seçeneğine ayarlayın.

internet kopuyor 3-5 dakka sonra geliyor

wifi kullanmıyorum . ama dediklerinizi yaptım teşekkürler.

Modeminizdeki DSL ayarlarından SRA, AELEM ve Bit Swap ayarlarını da kapatıp dener misiniz? Kopma sorunlarını öyle çözmüştüm. Özellikle SRA ve AELEM ayarlarını kapattığımda bağlantım kararlı oldu ve Bit Swap ayarını kapattığımda da hızım yükseldi. Şu an verilen hızın tümünü alabiliyorum.

dediğiniz ayarları bulamadım. modem td-w9970 - şu aralıkta bile 3 4 defa koptu

Modeminiz Türk Telekom modemiyse root erişimi almadan bulamazsınız. TP-Link modemiyse Ağ’ı ve sonra DSL Ayarları’nı tıklayın. 3 seçenek var. Bit Swap’ı kapatın, SRA Etkinleştir’i kapatın ve Disable AELEM’i açın.

evet telekom modemi. root erişimini bir araştırayım

root yaptım ve söylediklerinizi aelem hariç yaptım. deneyip görücem