ADSL'den VDSL'e GEçiş Süreci

ADSL’den VDSL’e geçmek için onay verdik ( vermez olaydim… ) aninda internet gitti. Gidip 300 liraya modem aldim. 4 gündür internet yok. Bu geçiş işlemleri bu kadar uzun sürüyorsa neden bilgilendirilmiyoruz. Destek kaydina cevap alamaz olduk. İlla Turknet’i iptal ettir başka ISP geç diyorsaniz onada yapariz. Hizmet kaliteniz ve Teknik desteğiniz berbat ötesi…

Merhabalar, geçiş duurmunuzu ve yaşadığınız sorunun kök nedenini kontrol etmekte fayda var. Açmış olduğunuz kayıtlarınıza arkadaşlarım her gün müdahalede bulunup size bilgi veriyor vermek zorunda… Bu duruma da bir bakayım. Sizden geri dönüş bekliyorum.

Enes Selamlar, “Vermek Zorunda” keşke öyle olsa ben yaziyorum yaziyorum ama cevap yok. Bilgilendirilmiyorum. geçiş sürecini kontrol edip size bilgi vereceğiz diyen biri çıkıyor başkada bir bilgi yok.
Abonu No: 1036022
Geri dönüşünüzü bekliyorum.

YAPA altapısından VAE altyapısına geçiş işleminiz başlamış. Dönüşümü işlemi yapılmış ve üç gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak fiziksel bağlantıların yapılması adına ekip yönlendirmesi yapılmış. Bu süre içerisinde benimle özel mesja üzerinden de iletişimde kalın. Durumunuzu bende takip ederek size yardımcı olmaya çalışacağım.

1 Beğeni

Selamlar,
Az önce teknik ekibi kablo baglantisi için yönlendirileceği bilgisi geldi. Umarim hizlica ulaşilir. Zira kayitlarida kontrol ettiğiniz üzere, iş icabi internet elim ayağim gibi. En hızlı şekilde çözüme ulaşabilirsek harika olur.
Yardiminiz ve ilginiz için tekrar teşekkürler Enes.

1 Beğeni

Dediğim gibi ben bu durumu takip etmeye devam edeceğim. Bir gelişme olduğunda bana buradan veya özel mesaj üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olacak sorunu en kısa süre içerisinde çözüme ulaşmasını sağlayacağım.

1 Beğeni

Enes bey iyi aksamlar, birsey teyit etmek isterim… Suan geçişim saglandi kablo bina girişine kadar getirildi ve sadece bina girişindeki kutuya baglanmayi ve modemin kullanıcı adi sifresi girilmesi mi gerekiyor?

Enes Bey Selamlar,
Simdi sizin saha ekibinizden bir arkadas geldi. tüm hat kontrollerini yapti. TT tarafından sinyal gelmiyor sinyali alçmalari gerekiyor dedi. Kendisi TT’ye mail atacakmiş ama sizde sizin taraftan yapılabilcek bir işlem varsa kontroller vs. işlemlerin gerçekleştirilmesini saglayabilir misiniz.
Teşekkürler

1 Beğeni

Enes Bey Selamlar,
Ya beni kazikliyorsunuz yada ben yanliş anliyorum. Ekip arkadaslarinizdan Kaan bey beni aradiginda altyapınız 74 Mbps’E KADAR destekliyor VDSL’e geçerseniz dedi. Geçtik şükür 6. günün sonunda geçirebildiler fakat aldigim hiz 16 Mbps yine. E ben ne anladim bu işten o halde? Minimum 35 - 45 almayi bekliyordum. Simdi böyle olunca niye bu kadar çile çektik? Niye ayni hizi alacaksam 10 lira fazla vereyim ?
Kontrol eder misiniz kayitlari tekrar rica etsem.!

Merhabalar, YAPA//VAE geçişiniz gerçekleştirilmiş. Şimdi ben hızlıca size neden VDSL değil ADSL hız geliyor onu arkadaşlarıma soracağım. Size yine kayıt üzerinden ve buradan konu hakkında bilgi vereceğim.

Merhaba benim ariza mada destek olur musunuz 7 ocak tarihinden beri devam ediyor. Son uc gundur hic baglanti yok 27 ocak da vae gecis islemi baslatildi. Sonuc alinamadi . Ariza kaydi nu: 40356240

nail hocam bu benim teknik desteğim :slight_smile: sen kendin için yeni bir konu açmalisin :slight_smile:

1 Beğeni

Açmıştım ama çözüm bulamadığım için bu konuya da yazdım. :smirk:
Sesimi duymuş olmalılar şimdi geldi internet . VAE geçişi yapılmamış ama en azından çocuklar yarın ders için bi yere gitmek zorunda kalmayacaklar.

Merhaba,

VDSL geçişinizi tamamladım, modeminize 100 Mbps hız ulaşmaktadır.
VDSL olarak tekrar kurulum yapıp kontrol etmenizi rica ederim.

1 Beğeni