ADSLden VDSLe geçiş işlemi

VDSL port geçişim tamamlandı. Altyapı sorgulamada santral uzaklığım 84 metre ve 82 mbps destekleniyor.

1 Beğeni

TurkNet in şu aşamada sinyal kontrolü ve tanımlama yapması gerekir diye düşünüyorum. Destek kaydı üzerinden takibini yapın.

Sürekli takip ediyorum :sweat_smile: teşekkür ederim.

1 Beğeni

Destek kaydı üzerinden böyle bir cevap vererek kaydı kapatmışlar. Turknetin ne hız alırım sayfasında +10TL ile 75mbps alacağım yazıyordu ben bunun üzerine TT taahhütüm bitmeden TurkNet 'e geçtim. Şimdi altyapınız 35bit bile desteklemiyor deniyor. Netspeed sorgulamada da santrale uzaklığım 84 metre 82 mbps destekleniyor yazıyor. Ne yapacağım ben şimdi?

Modemden hat değerlerini atar mısın ?

Bulunduğum mahallede fiber yokmuş sanırım bakır kablolarmış o yüzden alamıyormuşum TT ekibi tanıdığımız biri öyle söyledi ama madem desteklemiyor alt yapı neden TurkNet bu hızı vaat ediyor?

Bu nasıl bir vdsl değeri böyle TurkNet Online İşlem Merkezi teknik bilgiler kısmını atar mısın ?

Yani bence de öyle 75i de geçtim VDSL 35i bile veremeyecekse neden var ki??

1 Beğeni

Port bozuk olabilir destek kaydına port değişikliği istediğinizi yazın.

Talep edeyim ama dediğim gibi turknetten desteklenmediğine dair cevap gelince babam TT saha ekibinden arkadaşını arayarak konuştu fiber kablo yok bakır kablolar da kaldırmıyor en fazla bu hızı alabilirsiniz falan dedi böyle bi şey mümkün müdür bakır kablolar bu hızları iletmiyor mu?

İlgisi bile yok bakır kablo her türlü hızı kaldırır saha dolabı mesafesi kısa zaten sorun olmaması lazım port değişirse.

Port değişikliğini hangi adımlardan talep edebilirim peki?

Modem buluşması gereken hızda buluşmuyor kısmından açın.

Teşekkürler bir gelişme olursa bu gönderi altından yazarım yine.

1 Beğeni

Sorgulamalarda altyapının desteklediğini falan da anlatmıştım şimdi bu cevap geldi. Tekrar port değişikliği talep ediyorum diye arıza bildiriminden yazdım ama aynı kayıt altından devam etti. Dikkate alırlar değil mi?

TT müdürlüğüne giderek çalışanlarla görüştüm. Bağlı olduğum saha dolabında fiber yokmuş lakin nerdeyse aynı yakınlıkta olan diğer saha dolabında fiber bulunuyormuş. O dolaba geçiş yapılamaz mı diye sordum öyle bi şey mümkün değil dediler. Türk telekom gerçekten çok garip işler yapıyor binaya yakın olan bi çok saha dolabı değişti ama şansıma kendi bulunduğum dolapta fiber yokmuş. Şaka gibi gerçekten. Adamlar bir de dalga geçer gibi 4500 lira ver yeni proje çizdirelim dediler.

Tamam yorum yazmayacağım yoksa iyi şeyler söyleyecek gibi düşünmüyorum

Gerçekten bilmediğimden soruyorum TurkNet, netspeed veya milleni gibi şirketler bu alınabilecek hız bilgilerini telekomdan almıyor mu? Eğer altyapı vdslde yoksa neden bana var deniyor? Yüksek hıza ulaşacağım diye geçiş için nerdeyse 20 gün kadar uğraştım eldeki sonuca bak.

Evet onların sağladığı api üzerinden alıyorlar bilgileri. Ama Telekom son Bir ay içinde tüm sorgu sistemini kendine göre uyarladı. Kapasite sorunu yaşanmasın diye hızları aşağıya çekti. Ama VDSL olan yerde ADSL olması çok ama çok saçma… TurkNet in söz verdiği hizmeti size sunması gerekir. Zaman herşeyden değerlidir. Kaybı telafi edilemez.

1 Beğeni

Telekomun verdiği hız belli yardımcı olamıyorum diyip kapatıyorlar. Nasıl sunacaklar söz verdikleri bu hizmeti? Ne yapmam gerekir?