Adsl modem ile vdsl paket başvurusu

Merhaba arkadaşlar. Ben internet için başvuru yapıcam. Bizim çevreye gigafiber kablosu çekildiği için şu anda yeni modem almayı düşünmüyorum. Şu anda elimde bana ait TP Link TD-W8961N adsl2+ modem var. Başvuru aşamasında tercihler kısmına geldiğimde bana önerilen paketin altında vdsl2 modem gerektirir yazıyor ve başka seçenek çıkmıyor. Sorum şu:

Ben açıklamasında vdsl2 modem gerektirir yazan paketi seçip başvurursam elimdeki TP Link TD-W8961N adsl2+ modem ile adsl hızlarında bu interneti kullanabilir miyim? veya adsl paket almak için ne yapmam gerekir?

Merhaba malesef kullanamazsınız adsl sinyali ile vdsl sinyali farklı olduğundan dsl ışığınız bile yanıp yanıp sönecektir ama sabitlenmiyecektir ve internetiniz olmayacaktır.

1 Beğeni

peki ben internet üzerinden başvuru yaparken adsl seçeneği olmadığı için seçemiyorum. Turk netten adsl bağlantıyı nasıl alabilirim? gigafiber altyapısı aktif olduktan sonra o pakete geçtiğimde ücretsiz modem gelecek, bu yüzden yeni bir modem almak istemiyorum şu anda.

Bağlantı aşamasında yardım menüsünden adsl bağlantı istediğinizi belirtebilirsiniz onlar gerekeni yapacklardır.

1 Beğeni

şu linkten adresinizle sorgulama yapın eğer sonuçlardaki adsl kısmında herhangi bir hız değeri yazıyorsa size adsl hizmeti verebilirler. ama sıfır ise oraya adsl sinyali gelmiyordur. yeni modem gerekir.

1 Beğeni

şu anda aktif olarak adsl kullanıyorum, ttkom adsl den geçiş yapıcam.

öyleyse üyelik için arayın ve durumu belirtin. yardımcı olurlar diye umuyorum.

1 Beğeni

Merhaba

İkinci el VDSL modemler var onlardan alsanız daha iyi olurdu. pahalı olmuyor. 130 TL internette var. TP link 9970

Gigafiber bi aksaklık olursa. O zamana kadar portu kaybetmeden kullanmış olursunuz. Sizi idare eder.

4 Beğeni

Ev modem çöplüğüne dönmüş :joy: az önce eski bilgisayarın parçalarının arasına bakarken superonlinedan gelen huawei hg658 v2 modemi buldum. Vdsl destekliymiş. Türk telekom id şifrem ile kurulum yaptım çalışıyor.

Bu arada gerçekten bizim gigafiber yalan oldu, 26 eylülde kapıya kablo çekildi bırakıldı. O günden bu yana gelen giden yok. Çevrede çalışan kimse de görmüyorum. İzmir Bornova Yeşilova Mahallesinde binalara kutu takma işlemi ne zaman başlayacak? 1 2 ayda takılır diyenler vardı 3.5 ay oldu nerdeyse.

2 Beğeni

Keyifli kullanımlar gigafiber için içinizi karartmak istemem ama forumda 9 ay bekleyeni de gördüm 1 ayda bağlananı da artık kısmetiniz ne zamansa :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Nee 9 ay nasıl ya. Çevrede bi hareketlenme falan görsem tamam diyecem de bizde 9 u zorlayacaz gibi. İnşallah artık olur ne diyelim.

Bu arada internet başvurumu yaptım, yeni konu açmadan bir soru daha sorayım buradan. Benim taahhüt 15 Ocakta bitiyor. Türk telekomun uygulamasında güncel faturalar kısmında normalde 76 tl olan internet ücreti 210 tl olarak görünüyor. Büyük ihtimal 15 ocaktan sonrası taahütsüz fiyattan sayıldığı için bu ücret çıkıyor. Geçiş olurken bu fatura mevzusu nasıl olacak bu tarz birşey yaşayan oldu mu? Mantıken taahhütüm ayın yarısında bittiği için normal ücretin yarısını ödemem gerekir eğer 15 ine kadar geçiş tamamlanırsa ama daha ay başında 210 u orada görünce bi şaşırttı.

Hayırlı olsun :tada:, fatura konusunda Telekom müşteri hizmetleri ile görüşür iseniz daha net bilgi alırsınız diye düşünüyorum.

1 Beğeni