ADSL den VDSL geçiş başvurusu

adsl den vdsl e geçiş başvurusu yaptım , yaptıktan sonra internete bağlantım kesildi. Bu normal bir şey mi. Ekiplere haber edilmiş fakat bunun nedenini bilmek istiyorum. Son durumum nedir. Öğrenciyim sıkıntı çekiyorum.

VDSL’e geçişte kesinti olur ortalama 3 iş günü sürmektedir.

Teşekkür ederim çok sağolun

Rica ederim sağlıklı günler :mask:

Öncelikle modemin VDSL destekli mi? Normalde ADSL-VDSL dönüşüm işlemlerinde santral ya da saha dolabındaki kart tipi ADSL ise ortalama 3 iş günü içinde olumlu ya da olumsuz yanıt veriyorlar. VDSL’de ise hemen geçişin oluyor. Fakat bu süre zarfında internetinin kesilmemesi gerekiyor. Ortada tuhaf bir durum var.

vdsl e başvuru yaptığımda modemim adsl modemdi , başvuruyu yaptıktan sonra vdsl modeme geçiş yaptım. internetim 1.5 gündür kapalı. beklemedeyiz süreyi bakalım.

ya da modem kurulumunu hangisine göre yaptın ?

prosedür değişti mi bilmiyorum ama vdsl geçişlerinde (vae de) telekom abonenin sinyalinin kesilmesini istiyor sonrasında aboneyi vdsl porta aktarıp tekrar sağlayıcıya geçişin olduğu bilgisi veriliyor. Sağlayıcı da sinyali açıyor yeni hız profili üzerinden. Bu yüzden kesinti oluyor diye biliyorum.

Yeni modemimi ilk olarak vdsl olarak bağlantı yaptım , internet bağlartısı alamıyordum zaten. tekrardar denemek için adsl olarak kurulum yaptım. fakat hala aynı. Modemdeki internet ışığı kırmızı yanmakta şuan

Adsl olarak yaptım. modemdeki internet ışığı kırmızı yanıyor hala

yani geçiş ortalama 3 gün sürüyormuş, bu geçiş süresinde internet hizmeti alamamak çok kötü yani. üstelik bu dönemde…

Geçişi çok yanlış bir zamanda yaptınız. Şu anda TT ekipleri de TurkNet ekipleri de çok yoğun. 2-3 hafta sonra yapsaydınız, belki 3 iş günü içerisinde tamamlanırdı geçişiniz.

2 3 haftaya ne olacağımız belli de değil ki :slight_smile:

ben 2 mayıs da TurkNet e geçtim. ama türk telekom kullanıyordum. yani bir internetim vardı. 9 mayıs da TurkNet aktivasyonum tamamlandı. o zamana kadar türk telekom internetini kullanmaya devam ettim. Sonrasında 9 mayıs cumartesi günü sabah internet kesildi. modem arayüzüne girip modem kurulumu yaptıktan sonra geri geldi. modem kurulumunda sana verilen kullanıcı adı ve şifreyi doğru girdiğine emin ol ve ISP yi doğru girdiğine emin ol