Adsl arızası 16 mps hızın 5 mps ye düşürülerek çözülmeye çalışılması

(upload://fMIb6VXchY8BCjTxJkyAHrp5qU3.jpeg)
Sürekli internet değerleri bu şekilde değişiyor anlık olarak 14 maksimum hız varken örde üçe düşüp İnternet kesiliyor her şikayet kaydında TurkNet �nternet hızımızı biraz daha düşürerek yakında 1mps ye düşürecek, sorunu çözmemekde direniyor. aboneliği yeni başlatmıştım beğenmezseniz iptal edebilirsiniz deniyordu iptal işlemi başlatacağım

Bende arıza kaydı bıraktığımda, saha dolabı ve bakır kabloları kontrol etmek için ekip getireceklerine, 16 Mbps’lik paketimi 8 Mbps yapmışlardı. Bu saçma sistemin bir an önce değişmesi gerek.

Snr margin değerleriniz çok değişken destek kaydı açıp durumu anlatın ya TT sorumluluğundaki kablolarda yada bina iç tesisat kablolarında sorun olabilir çok eskiden TT de adsl kullanırken bendede böyle oluyordu iç tesisattaki kablolarda sorun vardı ezilmiş kablo değiştirdim düzelmişti bir baktırın derim

Teşekkürler, Ev yeni müstakil ev yinede kontrol ettiririm. Yeni modem siparişi verdim.

Yeni extradsl modemi bağladım. Hızımın 14 mps ayarlanması için başvurdum.

Yeni değerlerim.

Hızımı 12 mps ye çıkarttılar.

10 saattir internet bagli gozukuyor ama hiçbir sayfayı açmıyor. Farklı ayar ve firmware denedim 3 defa resetleyip tekrar kurdum olmuyor. TurkNet turktelekom a haberverdik diyor.

Asus modemlerde bağlı gözüküyor yine internet yok.

Kablodan böyle bir arza olurmu.

Türknetten netspeed e geçince sorunlarım çözüldü. 14 mps sorunsuz bağlantım var.