Adresimde hız düzeyi

Merhaba,

henüz TurkNet müşterisi değilim. Diğer operatörde taahhüdüm bitmek üzere.

İnternet sitesinde alt yapı sorguladığımda bazen alabileceğim hız 75e kadar çıkarken bazen 16 görünüyor.

Müşteri hizmetleri de bir 16 bir 75 e kadar görüyor.

Açıkcası geçişte 16 alacaksam benim için bir mantığı olmuyor. Şu an 50 alıyorum zaten.

Diğer operatörden geçişte altyapının izin verdiği hızı alabilir miyim?

Ayrıca gigafiber bağlanması talep üzerine oluyor. Ne kadar talep gerekiyor ve ne kadar sürede döşeniyor?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba

Bu şekilde görünmesinin sebebi mahallenizdeki port durumunun değişiklik göstermesinden kaynaklanıyor olabilir. Port yok olduğunda hızınızı adsl bağlantıya göre gösteriyordur.

Alacağınız hızı modemdeki hat değerlerine bakarak daha net anlayabilirsiniz.

Gigafiber için talep sayısı etkili ancak her işte olduğu gibi bu işte de öncelikler kârlılık durumuna göre belirleniyor. Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu ve müşteri potansiyelinin(talep sayısının) yüksek olduğu yerlere daha çabuk gelir düşüncesindeyim.

Davet sistemi

TurkNet 'e abone olurken davet kodu kullanırsanız 6 ay boyunca 1 fatura bedelince indirim kazanırsınız.
Davet kodu: IUS72HD99ORX

1 Beğeni

Selamlar @cldnz, port durumuna bağlı olarak hızlar değişkenlik gösterebiliyor. Yeni abonelik başlatacağınız dönemde uygun port olması durumunda bu hızlara erişebilirsiniz. Uygun port olmasa bile 16 mbps ile abonelik başlattıktan sonra belirli aralıklarla paket değişikliği talebi iletirseniz farklı hızlara geçişiniz sağlanır. GigaFiber süreçleri birçok etkene bağlı. Talep ilettiyseniz ek bir adım atmanız gerekmiyor. Aktivasyon ve planlamayla alakalı yanıltıcı olmaması adına ortalama süre veremiyoruz :raising_hand_man:

1 Beğeni

Teşekkürler @alperenatici

Türk telekomdayım şu an. Mevcut hizmet numaram ile geçiş yaptığımda altyapının verdiği en yüksek hızı alabilir miyim peki? Sonuçta geçiş olacak. Aynı port üzerinden.

Tekrar müşteri hizmetleri ile görüştüm. Hizmet numarası üzerinden ne hız alabileceğime baktı arkadaş ve geçiş durumunda 75 mpbs kadar alabileceğimi belirtti. Eğer öyleyse beklemeden geçiş yapacağım.

Temsilcinin belirttiği bilgileri dikkate alabilirsiniz. Şimdiden aileye hoş geldiniz :heart_hands:

1 Beğeni

Modem arayüzüne bakın aldığınız ve alabilexeğiniz hız yazar. Geçiş yapacağınız için şu an neyse muhtemelen aynı hızı alırsınız.

1 Beğeni