Adresimde Altyapı Görünmüyor

Merhabalar,

Yeni adresim için internet başvurusu yapmak istediğimde “Adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma olduğu için abonelik işlemlerinize devam edemiyoruz. İlerleyen günlerde tekrar deneyebilirsiniz.” şeklinde bir uyarı alıyorum. Birkaç hafta önce sorgulama yaptığımda internet altyapımın olduğunu görüyordum. Oturduğum sokakta altyapı sorgulaması yaptığımda bazı binalarda altyapının uygun olduğunu görürken bazı binalarda ise yukarıdaki uyarıyı alıyorum.

Türk Telekom müşteri hizmetleri ile görüştüğümde bir altyapı çalışması olduğunu, “ortalama 180 (yüz seksen) gün, en fazla 24 ay” süreceğini söylediler. Dilersem ön başvurumu oluşturabileceklerini, böylece süreci takip edebileceğimi ilettiler.

Acaba süreci nasıl hızlandırabilirim. Türk Telekom İnternet için ön başvuru yaparsam sizce işlemlerimi hızlandırırlar mı? İnternet hattım aktive olduktan sonra Türk.Net’e geçmeyi düşünüyorum. Önerileriniz nedir acaba? İyi çalışmalar dilerim.

Şehrinizdeki müdürlüğe eğer birkaç kişi ile gidip dilekçe oluşturursanız süreci hızlandırabilirsiniz.

Çalışma ne amaçla yapılıyor onu öğrenin eğer bakır altyapı iyileştirme ise çok beklemeyin. Fiber ise ön başvuru ile süreci hızlandırmak mümkün olabilir

Az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm, altyapımın olmadığını söylediler.

Aklıma iki ihtimal geliyor: Ya yoğunluk nedeniyle kontrollü şekilde başvuru alınıyor, ya da doğrudan Türk Telekom ile irtibata geçmem için altyapım kapalı gibi gösteriliyor.

İkinci ihtimalle ilgili sorun şu, benimle aynı sokaktaki bazı başka evlerin altyapısı var gözükürken, bazıları yok gözüküyor. Eve taşınmadan önce altyapı sorgulaması yapmıştım, VDSL altyapım olduğunu teyit etmiştim. Var olan altyapı bir anda buharlaşmadıysa, bir iyileştirme de olmadığına göre bu ihtimallerden birisidir diye düşünüyorum.

Önbaşvuru yaparak süreci hızlandırmak istedim. Bakalım sonuç ne olacak.

Dilekçe konusunda ise, sokağa yeni taşınıp internete erişemeyen kimse var mı bilmiyorum ancak benim apartmanımdaki diğer evlerde internet hizmet kullanılıyor.

1 Beğeni

Bölgedeki saha dolabı dolu ve boş port yok. İşin yaş. BTK CİMER v.s çözüm değil. İt iti ısırmıyor. İşin şansa kalmış.