9aydır iptal edilemeyen abonelik

Son çare ıslak imzalı bir iptal dilekçesiyle kimlik fotokopini aşağıdaki TurkNet adresine yolla 1 hafta içinde iptal olur büyük ihtimal icra meselesine gelincede kullanmadıgını ve e devletteki fesih başvuru kanıtlarınla birlikte borçtan kurtulma davası açarsın.

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No: 74 A/89 Şişli/İstanbul

kullanım yapmadığım aboneli’ğe yönelik borç çıkarıp aboneliği fesih etmişler sanırım . sorunda bur da ya, temmuz-ağustos ve kasım faturası var sonrasında fatura kesilmediği gözüküyor. ek’te yer alan ödendi yer alan faturaları iptal ettiler hep hesaplarımda ödeme hareketi yok kendileri iptal etmişlerdi

bu resimde online işlemlerden alınan görüntü iptal edilen faturalar belli

sanırım ağustos’ta aboneligin iptal edilmiş kasımda fatura gelmemiş ödemedigin faturanın faiz’i işlemiş

Online işlemlerden kontrol ettim bende öyle sandım fatura borcu olduğu için hizmeti kesmişler yani abonelik iptali yapmamışlar😤

Müşteri daima haklıdır…

Türknetin icra davasını çekip özür dilemesi lazım. Bir firma üyelik başlatmadan önce müşterisine gösterdiği ilgiyi, üyelik devam ederken ve üyelik sonlandırırken de göstermek zorundadır. Biz bunu bunu istedik ama siz yapmadınız diye sorumluluğu sadece müşteriye yükleyemezsiniz. Dilekçe fln istemeyin tek tıkla iptal isteyin sizde o zaman. Dilekçe istemenizin müşteri çıkmasın diye uğraştırmaktan başka bir şey değil. Ama bu türknetle ilgili değil türkiyedeki genel ahlak problemiyle ilgili, daha ötesi siyaset-sermaye ilişkisine uzanıyor. İki çıkar grubu birleşince olan halka oluyor…
Nasıl ki belediyelerin fiber altyapı çalışmalarının önünü tamamen açmaması bir problemse ve isslerin önünün açılması gerektiğini düşünüyorsam, isslerin de bu gibi konularda müşterilerin önünü tamamen açmalı, herkes çıkarı için birinin önüne taş koyuyor.

3 Beğeni

Hukuk bürosuna mail attım borcu ödedediğimde borcu yoktur yazısı veriyor musunuz diye cevap bile vermediler maile. Ödesem mi? Ödemesem mi?

Ona cevap veremiyorlar sizinde yukarıda gördüğünüz üzere. Ben gerekli şikayetleri dökümanlar ile derleyip thh ve cimer’e ilettim bekliyorum artık.

Şair burada nedemek istemiş olabilir?

Sürekli kimlik fotokopisi istiyorlar ya zaten online işlemlerde kimlik fotokopisi var yani neden koleksiyon mu yapacaklar artık bilemiyorum. İnsan oğlu telefon bankacılığı ile bankya gitmeden 10 bin ile 100bintl çekiyor. Yeni demem o ki banka bile senden değil fotokopi tek onay butonu ile milyon satıyor, TurkNet bir onay ile değil kefil ile abonelik iptali edecek artık.

3 5 milyon dolar mı ABD de tüketici haklı çıkarsa firma batar cezadan dolayı muhtemelen

e devletten fesih başvurusu yaptıgın tarihden sonraki faturalarını ödeme öncesinde varsa öde ama sonrasını ödeme sen haklısın çünki

1 Beğeni

E-devlet fesih ekranında bir uyarı mevcut. Orada fesih başvurunuzu eksiksiz iletmeniz durumunda diye yazmışlar. Buradan fesih işlemi yaparken fesih dilekçesi yazılıp imzalanmış veya dilekçe düzenlenip fotoğrafı çekilip gönderilmiş ve dilekçeye istinaden onay için sesli arama yapıldı ve onay verildi ise tamamen abone haklı diyebiliriz. Sanırım burada eksik parçalar var. Ya dilekçe uygun formatta değil, ya sesli onay verilmedi veya farklı bir durum var. Üstte e-devlet ekran görüntüsünde başvurunuz değerlendiriliyor şeklinde yazıyor. Buradan başvurunun kabul edildiği veya reddedildiği bilgisi abone tarafından takip edilmelidir diye düşünüyorum. Dediğim gibi buradan tek bir açından abone kesinlikle haklı diyebilmek için bunları görmek bilmek gerekir.

1 Beğeni

Bunu da şöyle yaptık böyle yaptık şu yönetmeliği çıkardık diyen btk ya iletmek lazım. Dün btk bağıra bağıra Twitter üzerinden tüketicinin korunması hakkındaki yönetmeliğin resmi gazetede yayımlandığını yazdı. Zaman ayırıp okudum Zaten olan yönetmeliğin Bir kaç maddesinde ki cümle şekli değişmiş. Tamamen dijitale geçmemiz için daha önümüzde coooook uzun yollar var diye düşünüyorum. İlk iş e imza nin tüm vatandaşlar için zorunlu hâle getirilmesi olabilir mesela :person_shrugging:

1 Beğeni

E-devlet üzerinden baktım gerekli evraklar dahil olup onaylanmış yukarıdaki ekran ise formu doldurup ilettitiğinizde size verilen bir bilgi mesajıdır ancak şu an bir borç çıkarıldığı için Yeni attığım ekte o borçta gözükmektedir. 9 ayın 11’inde aboneliği kapatmışlar yani TurkNet 11. Ayın 9’unda onayını vermiş btk bildirisini yapmış.

2 Beğeni

E devlet üzerinden yapılan fesih işlemlerinde herhangi bir belgeye dilekçeye ve imzaya gerek kalmıyor 24 saat içinde iptal edilmesi gerekiyor Türk Telekom aboneliğimi e devlet üzerinden iptal ettim kalan taahhüt cezamida abonelik iptalinden sonra ödedim

1 Beğeni

@1479607, Zahmetsiz İptal — TurkNet tüm iptal işlemlerinin detayına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

2 Beğeni

24 saat içinde faturalandırma durdurulur. Aboneliğin tamamen feshi için e-devlet üzerinde ki dilekçe ile birlikte sesli onay gerekiyor diye biliyorum. İptal süreci ile ilgili detaylı bilgilendirme web sitesinde zaten yazıyor.

1 Beğeni

Şimdi diyelim ki turknetten çıkmak istedik. E-devlet iptalinin üstüne dilekçe mi yazmamız gereliyor? Gönderdiğiniz TurkNet linkinde e devlet iptalinde dilekçeden bahsedilmemiş.

Yanlış bilgilendirme yapmayın normal şartlarda e devlet üzerinden iptal fesih başvurusu yapıldığında ve onaylandığında tüketici servis sağlıyıcıya ekstra bir dilekçe vs gönderme yükümlülüğü yoktur. Dijital dönüşüm kapsamında abonelikler e devlet üzerinden başlatılabilir ve sonlandırılabilir.

Ayrıca ben milenicom aboneliğimi e devlet üzerinden iptal ettim bana ekstra dilekçe kimlik fotokopisi gibi şeyler istemediler.

2 Beğeni