8 mbps Diyorlar ama 13 mbps

Merhaba 10 aydır TurkNet kullanıyorum engelle bir vatandaşım ve devletin vermiş olduğu imkanlara yada kanunlara göre diyelim farketmez indirimli kullanıyorum yani neyse normalde 8 mbps kullana bilirsiniz diyorlar sistemde santrale 1530 metre uzaklıkta oturuyorum ama yan bina da oturan kişiler 35 mbps hız alıyorlar bende şuanda dün kontrol ettim 13.57 mbps indirme hızı alıyorum kendileri ile destek talebi üzerinden iletişime geçmeye çalıştım hat değerlerim de değişiklik olduğunu belirttim bu arada yapa alt yapısın dayım kontrol etmelerini söyledim olur ya çalışma yapmışlardır falan normalde 10 mbps alıyordum şimdi 13 mbps alınca şaşırdım ama bana hala alt yapımızın 10 mbps değerinde hız kullana bilecegimi soyluyorlar ben şimdi acaba vae ye geciş talebinde de bulunmuştum 4 ay olmuş hala cevap gelmedi ona bu arada var ye geçip de kullansam mi belki daha hızlı falan olur mu internetim hız değeri yükselir mi bilemedim yazıp duruyorum buraya işte belki akıl verecek birisi olur diye teşekkürler.

1 Beğeni

Merhaba, bildiğim kadarı ile daha önce VAE altyapısında olup YAPA geçişiniz sonrasında hız kaybı yaşıyor olsaydınız dediğiniz işlem olabilirdi fakat YAPA ile aboneliği başlatılan abonenin VAE geçişi yapıldığını hiç okumadım şimdiye kadar.Santrale çok uzak bir mesafede siniz dolayısı ile hız kaybınız fazla.Online işlem merkezi üzerinden performans sorunu başlığı altında destek kaydı açarsanız santralden evinize kadar gelen bağlantıda yapabilecekleri iyileştirmeyi yapacaklardır.

Paket tarife değişikliği adımından kaydınızı açıp iletebilirsiniz. Altyapınız uygun ise onaylanır.