75mbps paket 86mbps hız

Merhaba 75mbps paketini kullanıyorum ancak altyapımın 86mbps kadar çıktığı gözüküyor TurkNet işlemlerde 100lük paketi göremiyorum rica etsem paketim 100e yükseltilebilir mi veya ben mi yanlış anladım bu ssten dolayı

Hat zayıflaması değeriniz fena değil. Ama snr margin değeri çok da iyi değil. Hız yükseldiği takdirde çok sağlıklı olmayacaktır. Hatta modemde snr margin değerini ayarlayabileceginiz bir yer varsa örneğin 12 db olsa hız daha da düşer. Yanlış hatırlamıyorsam her 1 db 3 mbit hıza denk geliyordu

snr değerini neye göre belirliyor peki

Saha dolabının santrale olan uzaklığıyla ilgili bir durum. Santrale ne kadar yakın olursan Snr margin değeri o kadar yüksek olur. Mesela 20 db ve üzeri gibi. Benim santrale olan uzakligim 1 km ve senelerdir 12 db civarı kullanıyorum. Hiç koptuğunu hatırlamam. Asus modemlerde kararlılık ayarı var. Hiç kurcalamam

1 Beğeni

hocam santrale uzaklığım 179 metre ankastreden daireme cat 6 çektim onu cat 7 yapsam fazla bir değişim olur mu sizce evim giriş kat hemen

Hayır fark etmez cat6 1000 mbps taşır cat7 10000mbps. Size bir getirisi olmayacak cat7 nin

2 Beğeni

Cat6 varsa Cat7 çekmenin bir anlamı olmaz eğer ki kabloda bir sıkıntı yoksa.

1 Beğeni

78 mbit santral çıkışınız var. Testlerde rahat 75-76 mbit arası hız alıyor olmalısınız. 86 mbit için santral çıkısını 100 mbit yaparlar. Bu snr ile çok kopma olur. Yani hiç kopma vs olmuyorsa bu hız değerleri ile devam edin. Snr değerini 15db ve üzerine çekebilirseniz örneğin 17-18 db o zaman 100 mbit alabilirsiniz. Santral çıkışı 100 olur ve snr değerleriniz de 10 db altına düşmezse sıkıntısız kullanırsınız.

1 Beğeni

hocam modemi yeniledim maximum kısmo 105mbps hıza çıktı ama TurkNet 72mbps altyapı desteğiniz gözüküyor diyerek 100mbps paket veremediklerini söylüyorlar ben ankastreden kendim cat 6 çekmiştim

1 Beğeni

hocam diğer paylaşımda açıklamışsınız teşekkür ederim söylediğinizi aynen yazdım desteğe

1 Beğeni

Aynı durum bende de söz konusu. 96 Mbps gibi bir hız alıyorum 75 Mbps tanımlı. Ancak şöyle bir durum var size gelen maksimum hıza yakın değerler almaya başlarsanız snr margin düşer ve snr margin değeri 6.0db nın altına düşmesi demek sorun demek bir nevi sınır gibi. Bu yüzden gelen maksimum hızla sizin alacağınız hızı dengeli seçmeniz gerekiyor. Bu demek değildir ki maksimum hızı alamazsınız. TurkNet e ben olacaklardan mesulüm deyin onlar yapar ancak internetiniz sürekli kopacak/dalgalanacak 'tır. Ama bir kaç yerde 2-3db snr ile sorunsuz internet kullananları görmüştüm. Belki sizde kullanırsınız ancak genel olarak durum böyle.

1 Beğeni