75'den 65'e düşen hız

Merhabalar, öncelikle yaşamış olduğunuz hız kaybınız nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi
isterim. Bu sorunun birden fazla sebebi olabilir. Direkt olarak TurkNet bana artık eski kullandığım hızı vermiyor demek biraz yanlış olmuş :frowning: TurkNet olarak tüm kullanıcılarımıza altyapılarının desteklediği maksimum hızları verebiliyoruz…

Siz iç tesisatınızı kontrol ettiğinizi söylüyorsunuz ancak farklı bir sebepten dolayı sorun yaşamış olabilirsiniz. Bana müşteri numaranızı bu sorununuzla birlikte özel mesaj üzerinden iletirseniz size yardımcı olmaya çalışmak isterim.

Furkan bey mesajım ulaştı mı acaba?

Bu arada saturasyon yaşanılan dönemde 86mbps hız alıyormuşum. Akşamları
10mbps lere iniyordu. Sorun çözüldü o zamandan beri 75mbps şimdi de 24 Mayıs sonrası 65. Birde Oimde TT bilgilendirme mesajında hala neyi iddia ediyor anlamak güç. Gelen TT ekibine kablomuda gösterdim 3 metre Cat 6. Hatta isterlerse direk TT bakir kablosuna bile bağlarım " İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir

Log : ARIZA MÜŞTERİ İÇ TESİSAT KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR

İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA

İşlem Sonuç Grubu : Müşteri Sorumluluğunda - Giderilemedi"

Ekleme kısmına katılıyorum. Türktelekom kullanıyorum 24 olan kullandığım hızım 28’e çıkarken, ulaşılabilir hızım 55’lerden 45’lere kadar geriledi.

Merhabalar, öncelikle yaşamış olduğunuz sorun nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Sizin sorununuz için arkadaşlarım durumu yerleşik operatöre iletmişler. Yapılan incelemeler doğrultusunda sorunun iç tesisatınızdan kaynaklandığını görmüşler ancak siz iç tesisatınızın sağlam olduğunu ve sorunun orada olmadığını bize dönmüşsünüz. Bundan sonra tekrar yerleşik operatöre biz dönüş yaparak tekrar incelemelerini söylemişiz. Şu an süreç bekliyor. Gerekli arka planda tüm işlemleriniz tamamlandıktan sonra size konu ile alakalı net bir geri dönüş yapacağız. Merak etmeyin.

Teşekkür ederim Furkan bey. Fakat iç tesisatta sorun var demeleri tam bir facia. Adamlara gösterdim kabloyu 3 metre yahu! Hatta kendileri ellerindeki cihaz ile olctuler 65mbps geliyor dediler. Benim sizden en ufak şüphem yok. Bir foto ekledim bina girişi . Hemen duvarın arkasında modem. Daha öncede söylediğim gibi isterlerse direk TT bakir kabloya bile bagkarim hiç sorun değil.

Anlıyorum sizi… Bu yüzden biz Yerleşik Operatöre tekrar incelemeleri için sürecimizi açtık. Bir kez daha gelip bağlantılarınızı kontrol ettireceğiz. Umarım kısa süre içerisinde çözüme ulaşırız. Ben bu konuyu sizinle birlikte takip etmeye devam edeceğim. Arka planda da arkadaşlarım iç tarafta yazışmaları yapıyorlar. Bir gelişme oldukça haberleşiriz.

Bu arada bir detay daha gözüme çarptı. Bina girusundeki regletten başka binalara hat çekilmiş. TT ekibi çok fazla gelip kurcalıyor sanırım diğer abonelerin arizasi oluyordu. Bende hattıma dokunulmasin diye ayrı bir reglet/Krone almıştım. Kablo renkleri değişmiş. Yani başka uca bağlamışlar. Ekledigim ilk fotoğraf daha önce çektiğim kırmızı siyah 2. Fotoğraf ise şimdiki hali. Kablo uçları değişince port değişmiş mi oluyor acaba bilmediğim için soruyorum.

Çok yüksek ihtimalle işlem sırasında sizin hattınıza müdahale edildi ve hattınızda sorun yaşamaya başladınız. Bu bilgiyi kaydınızın içerisine detay olarak ekleyerek bize tekrar iletirseniz arkadaşlarım gerekli işlemlerine hız vererek sorununuzu kısa sürede çözümlemeye çalışacaklardır.

TurkNet Online İşlem Merkezi de fotoğraf yükleyemedim maalesef. Birde forumdan kopyalama yapmıştım hem uzun hem de alakasız yeri kopyalamisim TurkNet Online İşlem Merkezi deki arkadaşlardan özür diliyorum. Siz TurkNet Online İşlem Merkezi deki arkadaşlara fotoğrafları atabilirseniz sevinirim. Bu arada ilgi,alaka ve çabaniz için tekrar teşekkürler. Umarım sorunum çözülür.

Tabii ki ben arkadaşlarıma ileteceğim. En kısa süre içerisinde çözüme ulaştımak için çalışacağız. Aklınızda bir soru işareti kalmasın… Ben size anlayışınız için teşekkür ederim. Görevim bu benim :slight_smile: Tüm kullanıcılarımıza elimden geldiği kadar yardımcı olmaya ve yaşanılan sorun, sıkıntılarını çözüme ulaştırmaya destek oluyorum :pray:

Efendim bende böyle bir sorun yaşıyorum aynı hala devam ediyor sizle görüşmüştüm ama siz geri dönüş sağlamadınız. özelden tüm detayları ve müşteri numaramı yazdım

Mesajınıza geri dönüş yaptım. Yapabileceğimiz bir işlem varsa tabii yardımcı olmaya çalışırız.

Selamlar, arkadaşlarım sorununuz için açtığınız destek kaydı ile ilgili bana geri dönüş yaptı. Şu an eskisinden daha iyi hızlarla bağlantı gerçekleştirebiliyormuşsunuz. Süper haber bu :slight_smile: Duyunca bende çok sevindim. Cumartesi günü sizinle sözlü olarak iletişime geçmişler. Herhangi bir sorununuzun olmadığını ileterek teşekkür etmişsiniz :pray: Yardımcı olabileceğim farklı bir konu var mı?

Hem size hemde TurkNet Online İşlem Merkezi deki Yasin beye çok teşekkür ediyorum. Gerçekten kestirip atmadan ilgilendiniz. Gelen ekip Krone üzerinde en uygun yeri bulup devre değişikliği yaparak çözdü. İlk düzelme olduğunda Snr 8.6 civarıydi şimdi 7.9 gibi. Hız 71-72 mbps civarı. Hatta çok enteresan 30 Mayıs saat 01:40 gibi kısa süreli elektrik kesintisi oldu. Enerji geldiğinde Snr 5.2 ulaşılabilir hiz 87 hız testi sonucu 81 mbps leri gördüm. Fakat tekrar başlatınca
şu an ki degerlere geldi . 72 mbps hız Snr 7.9 Fakat hiç kopma olmadi çok şükür. Tekrar teşekkür ediyorum Rabbim razı olsun. Saygılar sevgiler.

2 Beğeni

İyi kullanımlar dilerim :hugs:

1 Beğeni

Bu süre zarfı içinde göstermiş olduğunuz anlayışınız için asıl ben size teşekkür ederim :pray: Siz ve sorunu çözülen diğer kullanıcılarımızdan bu güzel geri dönüşleri almak beni oldukça mutlu ediyor. Demek ki doğru bir iş yapıyoruz :pray:

Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bana nereden ulabileceğinizi çok iyi biliyorsunuz… İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim :rocket:

1 Beğeni