75 mbps vdsl aboneliğe 8 mbps adsl hız alıyorum

Hocam merhaba yeni kullanıcı oldugum için gönderebileceğim mesaj sayısı sınırlıymış. Yeni hesap açtım da tekrardan bu hesaba PM atmanızı rica edebilir miyim

nedemek.kardesim.birbirimize destek olmamiz lazm ayni cati altindayiz aileyiz biz :heart:

Modeminizi öncelikle sıfırlayın ve modülasyon türünü otomatik değil VDSL yapın.
Sanırım mod otomatikte o yüzden ADSL e alıyor kendini bu da cihaz yada yazılımdan dolayı olabilir.

1 Beğeni

Bu şekilde denermisiniz birde.
Multimode seçeneğini ilk yazdıklarım etkilemezse işaretlersiniz.
Eğer ilk denedikleriniz çözüme ulaştırırsa yinede deneyin artısı olabilir belki.

1 Beğeni

İşe yaradı mı ? Sonuç nedir ?

vdsl spritter olmasına dikkat edin ev telefonu kullanıyorsanız

Hayır hocam malesef yaramadı. Size şu maili yazmıştım denedikten sonra sanırım görmediniz. “ Hocam adımları söylediğiniz gibi yaptım. Bahsettiğiniz tikleri kaldırıp sadece vdsl2, 12a, 12b, 17a işaretli bırakınca modem dsl ışığı yanıp sönüyor biraz sonra tamamen sönüp tekrar bağlantı kurmaya çalışıyor ama bi türlü dsl bağlanmıyor. Multimode işaretleyince de üssteki kutucuları kendisi tikliyor bağlantı kuruluyor ama yine adsl hız alıyorum. Ben superonlineda iken adsl kullanıyordum şimdi TurkNet 'e geçince portum vdsl porta mı taşınması gerekiyor acaba sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Bunu TurkNet’e söylediğimde telekom ekiplerini devreye soktular ama telekom arıza müşteri kaynaklı falan demiş.”

Daha önceki sağlayıcıda ADSL hizmeti alıyor iseniz geçişiniz adsl olarak yapılır müsaitlik durumuna göre kaydınıza istinaden VDSL geçişi yapılır. Destek kaydınıza ne cevap verildi?

1 Beğeni

O zaman şöyle olabilir vdls portta sorun var demektir. Cihazda da sorun olma ihtimali var.
Başka bir cihaz kullanarak denemeniz sizin için en hayırlısı olacak.

1 Beğeni

Atlak olma ihtimali yüksek. Ankastre kontrolü yapılması gerekiyormuş

2 Beğeni

Atlak olabilir o da var. Ama o kadar da şey değillerdir heralde.
Gerçi şu son 1 aydır TT yüzünden eziyet çekenlerin sayısı 10 a katlandı.
Benim bulunduğum sokağa da saha dolabı koydurmaya çalışıyorum. Artık şu kazı olayı bir başlasa o zaman anlarım hemen de her gün balkondan bakmakdan bıktım artık.

2 Beğeni

Destek ekibinden gelen son mesaj bu şekilde. TurkNet ekibinden eve gelen arkadaş sorun telekom kaynaklı dedi. Telekom daha önce kontrol edip sorun müşteride demişti. Gerçekten çok merak ediyorum bu aşamadan sonra ne olacağını. Acaba telekom altyapısından hizmet veren başka bi sağlayıcıya geçsem yine mi aynı sorunu yaşarım?

1 Beğeni

Umarım çözülür, ben bu olayı yaklaşık 10 kere yaşadım. 10 kere TurkNet ekibi geldi, telekomla ortak çalışma olacak dendi hiç ortak çalışma olmadı. Şükür binama fiber geldi, 1 aya aktif olur ondan sonra artık böyle sorunlarım olmaz.

Umarım sizin en kısa sürede çözülür, çözüm süresi çok uzun olabiliyor :frowning:

1 Beğeni

Beklediğimden uzun sürerse faturamı öder aboneliğimi iptal ettiririm mecburen.

1 Beğeni

Arkadaşlar benim hat değerlerim yüzünden bana sağlanması gereken hızı alamıyor olabilir miyim acaba? Bu değerlere VDSL gelmemesi normal mi?

1 Beğeni

Şu anda ADSL2+ üzerinden hizmet alıyorsunuz. Bundan dolayı yüksek hız alamıyorsunuz. Altyapı Sorgulama buradan sorgulama yapıp çıkan sonucu paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Şu an zaten TurkNetten hizmet alıyorum. 70 mbps destekliyor altyapım ama bana 10 gündür VDSL üzerinden hizmet veremiyorlar. Modem VDSL ile buluşuyor yazıyor ama ADSL hizmet alıyorum. Güya bugün telekom ve TurkNet ekiplerinin ortak çalışması olacaktı 13.30’da ama ortada yoklar :smiley:

Güvenlik amacı ile görseli kaldırdım. Açıkta destek kaydınız varsa VDSL porta geçmek istediğinizi belirtiniz.

1 Beğeni

Evet doğru söylüyorsunuz adres görünürlüğüne dikkat etmedim. VDSL porta geçiş yapmak istediğim defalarca belirtmeme rağmen VDSL porttasınız zaten dendi bana. 10 gündür çile çekiyorum yalnızca.

Temsilciye buraya atmış olduğunuz görselleri paylaşınız. Acaba ankastrede başka bir abone ile hatlar karıştırılmış olabilir mi diye düşünüyorum ama olsa diğer abonede fark ederdi sanırım.