700 TL Modem Önerisi

Ben modem olmadan Router’ı kullanabilirim şimdi değil mi? Evim çok büyük değil Router Wi-Fi ağını büyütmek için kullanılıyor diye biliyorum. Yoksa Wi-Fi 6 Router alıp internet sağlayıcımın verdiği modeme mi bağlamalıyım? Router alırsam Gigabit portu olacak mı?

Merhaba

Fiber kablosunu gpona bağlıyorlar, gpon cihazında cat kablosu girişi var ordan Cat kablosu çekip routere bağlıyorsun verdikleri router okadar iyi değil istersen o router değiştire bilirsin ve wifi 6 bi router bağlaya bilirsin daha sonra menzil genişletici varsa onlarla wifiyi genişlete bilirsin veya Cat kablosuyla başka routerlar bağlaya bilirsin router routere bağlaya biliyorsun seçim senin

Mesh sistem kura bilirsin ( wifi ağını otomatik kendi yönlendiriyor hiç kopma olmadan)

2 Beğeni

Yani anladığım modem olmadan direk Router ile internet kullanabilirim. Peki 1200 TL içerisinde Router önerebilir misin?

1 Beğeni

Okadar yüksek almana gerek yok aslında gigafiber olsaydı durum farklı olurdu.

TP link ax10, 20, 50 işini görecektir ama mesh sistem için sadece 10 ve 20 de var. Mesh sistem istemiyorum diyorsan ax50 olabilir.
Wifi genişleticilerinde özellikleri var mesh sistemi olanlar,mesh sistemi olmayanlar, wifi 5 olanlar , wifi 6 sı olanlar var onlarda modem gibi özellikleri olabiliyor.

1 Beğeni

VDSL ve ADSL için DSL modem gerekiyor.
FiBER için router alman gerekir.
Karışık istersen gigabit portlu modem alabilirsin ama ax için baya pahalı oluyor ac’ler uygun oluyor.

2 Beğeni

Merhaba
wifi 6 ax özellikli Vdsl - Fiber modem var , yeni modellerde router a gerek olmayabilir belki.

Asus ax82u

2 Beğeni

Konu ve içerikleri için destek veren fikir beyan eden tüm forumdaşlarımıza teşekkür ederim. Birbirimize destek ve yardımcı olmaya devam edelim :slight_smile: Herkese iyi forumlar arkadaşlar.

4 Beğeni