40 gün sonra gelen internet

merhabalar yaklasık 40 gün süren sancılı bir türknet yolculuum bugün itibari ile internet hizmeti almam ile sonuçlandı aşağıda modem verilerini paylasıyorum bilgisi olan yorum yapabilir mi nasıl durumdayım ve yapmam gerekne bir konu var mı *

Murat Bey, Merhaba SNR değerleriniz düşük durumda. Hat zayıflamaniz biraz fazla görünüyor. Interneti prizden mi yoksa dışarıdan cat6 kablo ile mi aldiginizi söylerseniz hattinizin kararlılığını arttırmak adına size yardımcı olayım.

merhaba mehmetcan bey prizden alıyorum cat6 kablo ile degil.

Prizden alınan internetlerde hat zayıflaması sorunu malesef çok görülüyor bunun sebebi de şu ; iç tesisatta her odada internet prizi olur genelde buda oda sayısı kadar ek demektir. Bu ekler yak konnektor ile yapılsa bile çok sağlıklı olmuyor ve böyle hat zayıflamaları meydana geliyor.

Çözüm yolları

1 - Diğer odadaki internet prizlerinin kablolarını söküp sadece kullandığınız prizleri aktif birakacasiniz ve böylelikle paralel akim ortadan kalkmış olacağı için hat kararlılığı artacak.

2 - 1. Maddeyi yapamam derseniz bina girisindeki ankastreden cat6a yada cat6e kablo çekeceksiniz eksiz ve modemden önce splitter kullanmadan.

Bu iki olanaktan bir tanesini yaptığınız zaman internetiniz daha kararlı olacaktır ve kopma yada dalgalanma olmayacaktır.

ben yanlıs aktardım galiba özür dilerim internet kablom bina girişindeki ankstreden direk olaraak modeme giiriyor 2 kablolu jag girişli olarak tamamen yanlıs anladım kusra bakmayın

Cat6 ile mi alıyorsunuz kabloda ek yada splitter var mi

kabloda ek yada splitter yok fakat cat6 değil galiba cünkü kablo içinde 8 adet damar yok 2 damar var

Anlıyorum Murat Bey, ince telefon kablosu ile ınterneti almaktasınız. Size tavsiyem bir elektrikciden yardım alarak direkt ankastreden cat kablonun Turuncubeyaz, turuncu uçlarını sizin olan kronelere çakılıp eksiz bir şekilde modeminize kadar cat6 cektirmeniz olacak. Bu şekilde sorununuz düzelmiş olacaktır.

analdım teşekkür ediyorum yardımıınz için peki modem ayarlarında bir değişiklik yapmama gerek var mı şuan için

1 Beğeni

Hayır bir değişiklik yapmayın kablo değiştiği zaman değerler otomatik olarak daha kararlı olacaktır zaten.

1 Beğeni

17 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.