35MBPS VDSL'ye geçtim hızım düştü

Merhaba, dün aktivasyon işlemim tamamlandı 16MBPS olarak tanımlanmıştı ve sorunum yoktu 35MBPS geçiş talebinde bulundum, sabah internetim kesildi modemi yeniden kurdum bu önceden ADSL olarak kurulan modem bu sefer otomatik olarak VDSL’ye geçti ve hız olarak 17MBPS gösteriyordu. 10 dakika önce paket yükseltme işlemimin tamamlandığını öğrendim ve modemi yeniden başlattım. Şuan görünen hızım 9MBPS. Yani yükselmesi gerekirken düşüş yaşadım.

Fiziksel port değişimi yapılacak olabilir bu yüzden internet sinyalini kesmiş olabilirler

Türktelekomu aradım bugün yeni müşteri olmak istiyormuşum gibi. Adresimde VDSL bulunduğunu ve 35MBPS’ye kadar hız alabileceğimi ilettiler. Dediğim gibi 16MBPS’ydi ADSL’deyken daha sonrasında 17MBPS oldu hız değişikliği bildiriminden sonra modemi yeniden başlatayım belki iyi olur dedim. Bi kontrol ettim şuan 7MBPS alıyorum

Modem arayüzünden hat değerleri paylaşır mısınız mümkünse

buyrun

1 Beğeni

Hız performans adımından destek kaydı açın. Eğer kayıt varsa oraya not olarak iletin bu ekran görüntüsünü de ekleyin

1 Beğeni

Şuanki modem değerlerim aşağıdaki şekildedir.Türktelekomun Söylediği adresimde 35MBPs’ye kadar alabiliyorum altyapı mevcut. TurkNet Altyapı sorgulamadada aynı şekilde 35MBPS diyor. Ama modeme gelen 17 speedtest’te çıkan 13-14. Birde Farkettiğim kadarıyla ara ara kontrol ediyorum, online işlemlerde teknik bilgilerde Durum OFFLINE oluyor bazen fakat internetim o sırada var, kesinti yaşamıyorum

@EFG bakabilir misiniz müsait olduğunuzda

bu durum bende de var. okuduğum kadarıylan bir çok kişide de var sanırım. bir çözüm bulacaklardır umarım.

Şuanda Türktelekom hız sorunum üzerinde çalışıyormuş. Umarım çözüm bulunur.

2 Beğeni

Sabah uyandığımda internet bağlantım yoktu fakat modemin üzerindeki tüm ışıklar yanıyordu. Modemi kapat aç yaptım ve internetim geldi. Modem değerlerine baktığımda aşağıdaki şekilde oldu. Öncekilere göre değişiklikler. Max Rate 22ye çıkmış data rate 18’e çıkmış ve upload 700 küsürlerden 1000’e çıkmış.

Ama speedtestten yapılan hız testinde Download 16 küsür upload’ta 700 küsür çıkıyor. Dediğim gibi Türktelekom’u arayıp müşteri olacak gibi sorduğum zaman adresimde VDSL bulunduğunu ve 35MBPs’ye kadar alabileceğim söylendi. Ki zaten şuan VDSL kullanıyorum fakat gelen 22 gözüküyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir bu arada Türktelekom arıza kaydında hala çözüm sürecinde diyor.

Selamlar, bu durum için açmış olduğunuz destek kaydınızın numarasını benimle paylaşırsanız size durum hakkında detaylı bilgi verebilirim.

1 Beğeni

36330911

Buyrun, destek kaydı numaram @EFG

Şu an 22 Mbps’lik hızlarla internet erişiminizi gerçekleştiriyorsunuz. Arkadaşlarım yerel operatör tarafına modeminizin buluşması gereken hızda buluşmadığına dair bir bildirim yapmışlar. Konuyu takip ediyorlar. Bir gelişme olması durumunda size yine açık olan destek kaydınızdan geri dönüş yaparak bilgi vereceklerdir.

3 Beğeni

Bahsettiğiniz hız MAX hız doğru mudur? Sorun kaynağı sizce ne olabilir? Neden 35 Değilde 22 geliyor

1 Beğeni

Sorunun kaynağının ne olduğunu ben göremiyorum. Müdahale sonucunda belli olur ve size bu konuda yine bilgi verilir. Evet şu an max olan hızı alıyorsunuz. Dediğim gibi işlemleriniz tamamlandıktan sonra bir sorun varsa çözülüp ulaşabileceğiniz max hızlara ulaşabilirsiniz. Ama durum çözülene kadar şimdilik bu bağlantı hızınızdan daha yüksek bir hız alamazsınız.

3 Beğeni

Teşekkür ederim, bakalım sorun neyden kaynaklıymış, dönüş yapıldıktan sonra buraya yazarım. İyi günler

1 Beğeni

Merhaba, son durum nedir ya da sorun nasıl çözüldü, bilgi verebilir misiniz? Ankara’da benzer sorunu yaşıyorum, farklı olarak upload hızım 250 kbps olduğu için anlık ping ve donma sorunları yaşıyorum.

modeme reset atıp yeniden kurulum yaptığımda düzelmişti. Deneyin isterseniz

Özgür bu modemde hızını hep tam aldınmı yani hızın 16 mbyse hep 16 mı aldın yoksa arasıra 8 e falan düştümü