24 saattir internet yok

Akşam saat yedi gibi TurkNet teknik ekibinden bir arkadaş geldi . Apartman ankastre kutusunda ölçüm yaptı. Sinyal yok. Sokaktaki direk den ölçtü sinyal var ama direkden apartmana gelen kabloda sinyal yok.

Kablonun değişmesi gerektiğini söyledi.
Bu durumda apartman ile sokakdaki direk arasindaki kabloyu türk telekom değiştirir mi?

2 Beğeni

Değiştirmesi gerekiyor.

2 Beğeni

Kabloda yeterli per varsa direkte ki dağıtım kutusunda uç değişikliği yapılır. Genelde yedekli olarak çekilir eğer yeterli kablo yoksa yenisi ile değiştirilir. Siz destek kaydınıza o şekilde not ekleyin. Direkt dağıtım kutusunda sinyalin olduğunu dağıtım kutusu ile ankastre arasında ki kabloda sinyal sorunu olduğunu yazın.

1 Beğeni

Gelen arkadaş sizin soylediginiz şekilde yazacağını söyledi. Kablo komple sorunlu bizim apartman pazar sokağında pazarcıların çadır kurdukları direk üzerinden bağlayarak getirilmiş . Sanırım o noktada kabloda kopukluk var.

Türk Telekomun değiştirip değiştirmeyeceğini nasıl öğreneceğiz.
TurkNet destek kaydından bilgi gelir mi?

2 Beğeni

Dsl sinyali gelmiyor şeklinde tt ye bilgi verilince TT ekipler kablo ekibine haber veririler yoğunluk durumuna göre değiştirirler. Destek kaydınız üzerinden takip edebilirsiniz.

2 Beğeni

Pazar günü olmasına rağmen TT ekibi geldi. Yeni kablo çektiler.
İnternet geldi Çocukların sevincini anlatamam :grinning:

Destek olan @EFG @ModeratriX ve TurkNet teknikden gelen arkadaşa teşekkür ederim.

4 Beğeni

İyi kullanımlar dilerim :slight_smile:

3 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim İyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray:

3 Beğeni

Çok sevindim :slight_smile: Bu süreçte göstermiş olduğunuz anlayışınız için ben size teşekkür ederim. İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim.

1 Beğeni