24 Günüdür YAPA'dan VAE'ye Geçir(e)meyen Türknet

Merhaba,

Başlıktada belirtmiş olduğum gibi aslında sorunum son derece basit. 24 gündür YAPA altyapısından VAE altyapısına geçişim sağlanmadı.

18.09.2020 tarihinde Türknet’e YAPA’dan VAE’ye geçiş için destek kaydı açtım. Destek kaydı açtıktan 1 gün sonra dsl ışığım söndü, ertesi gün dsl ışığım yandı ve internetim geldi. Görünüşte VAE altyapısına geçmiş gibiydim, en azından hız ve ping değerlerim bunu söylüyordu çünkü bir zamanlar Türk Telekom’dan hizmet alırkenki değerleri alıyordum. Bu olaydan sonra diğer gün tekrar internetim kesildi ve bir daha da hiç gelmedi.

Bu süreç içerisinde defalarca kez destek kaydı oluşturdum hiçbiri cevaplanmadan kapatıldı, ana destek kaydına yazdığım soruların hiçbiri cevaplanmadı hatta müşteri hizmetleriyle konuştuğumda bana internetiniz var dedi. Durumla alakalı mh’de destek kaydı açtı ama sonrasında o destek kaydıda kapatıldı.

Ben 3 haftadır ne yapacağımı bilemiyorum, defalarca kez aciliyetini bildirmeme rağmen sorunum çözülmedi.

Lütfen sorunumu en kısa süre içerisinde çözün.

Bu ciddi iddia. Hİç bir şekilde cevap verilmedi mi?

Sistemin ilk otomatik mesajı ve sonrasında konu geçiş işlemi olan destek kaydı gösterilerek yine otomatik mesaj ile kapatıldı. Yani evet cevap verilmedi, ben özellikle belirttim kaldı ki destek kaydını müşteri hizmetleri açtı.

Telekom ekipleri gelip bağlantıyı yaptı ancak görüşüne göre vdsl’e geçmemişim zira aldığım hız 8mbps.

Açık ikinci bir destek kaydı varsa kolaylık açısından tek bir kayıt altından takibi yapılması için kapatılmış olabilir mi?

Modem arayüzünden hat değerlerini paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Bu değerler hangileri yapa da ki değerler mi? Görünüşe göre ADSL de değil VDSL de değil.

Dediğim gibi internetim 3 hafta sonrasında geldi ama vae’ye geçiş yapılmamış henüz. Bu değerler adsl değerleri. Bahsettiğim vae’ye geçiş yapılmış dediğim zaman ping değerim çok daha düşüktü ayrıca download değerimde yarı yarıya düşmüştü. Şuan 10mbps download ve 40 civarı ping alıyorum, yapa’dayım. Normalde 17mbps download alıyordum ping’de 40 oluyordu ancak şuan download 10mbps, nedenini bilmiyorum.

İsterseniz iptal edip farklı bir ISS üzerinden hizmet alabilirsiniz. Çünkü bu kadar hız farkı ile vae geçişi olacağını sanmıyorum