2022 gigafiber planlaması hk

Açık açık belediye deseler o hallolur sıkıntı yokta geçen sene umut verip iptal ettiler 2 kere bu sene listede bile yok.

1 Beğeni

Çanakkale de hangi mahalleler var acaba admin köyler veya ilçelerde var mı?

Bence belediye alakalı bahçelievlerde telekom ve turksatın olduğu yere 3. Altyapı olarak gigafiber çekmişler. Altyapı bolluğu olan yerde kazanacaklarını düşünüyorlarsa bizim burada hayli hayli kazanırlar sadece telekom var. Bence belediye ile alakalı bu durum başka mantıklı açıklama bulamıyorum. Pahalı satsalar bağcılarda fakirler var ondan gelmiyor derdim ama mesele o da değil bence gerçi fakirde kalmadı ya etrafta boş port yok dolmuş neredeyse heryer.

1 Beğeni

Belediyeyleyse öyleyse söylesinler ağam belediyenin kapısını aşındıralım iptal ettiklerini söylüyorlar sadece

kağıthane bölgesi de iptal izinler alınana kadar… belediyeye şikayet gitmiş havai kablolama yüzünden

Bende katılıyorum belediye meselesiyse söylenmesi lazım. Bende kapıları aşındırırım

1 Beğeni

Bizim burada tüm kablolar açıkta. Telefon da elektrikte direklerle gidiyor. Bunun mesele olmaması gerek. Telekom yeni çektiği fiberleri de açıktan gotürüyor belediye yer altı kablo diye diretecek olsaydı telekoma da izin vermezdi.

1 Beğeni

Aynen o şekilde de benim kardeşim belediyede çalışıyor bir sordum bilgim yok dedide bilemiyorum nedir ne değildir dediğin gibi burada da fiber kablolar havai şekilde binaların üzerinden geçiyor türk telekomun

devlet kurumu olduğu için onların farklı muamelesi varmış belediye çalışanı telefonda öyle söyledi… türksat ve telekom muaf dedi

Ne güzel çekmişler onu bile yapmıyor bana telekom bayağı bir didişdik.

Emin olmam lazım durduk yere belediyede olay çıkarmayalım. Biraz işlerim var bu hafta işlerim bitince bakıcam bu konuya tekrar sebep öğrenmeye çalışıcam TurkNet içinden.

belediyeye mail at geri dönüş yapacaklardır ben cimer e bile şikayet ettim

Ben daha önceden gitmiştim biz karışmıyoruz isteyen çeker demişti fen işleri

1 Beğeni

valla o kadarını bilmiyorum sistemden baktı altyapı için izin başvurusu da yapmamış TurkNet dedi ceza da kesmişler

1 Beğeni

Gibirnet ya da mileni kullanan varmı fiber olarak onlara geçmeyi düşünüyorumda

Şansa bak arkadaş Tekirdağ’a nüfusu var ama 3 sene daha uğramazlar diye düşünüyordum. Bina kenarlarından pek çektirmezler gibi geliyor malum diğer şirketlerinde pek yer üstü kablolaması yok.

Bağcılar için hala güncelleme yok galiba? :upside_down_face:

1 Beğeni

Hayır yok şuanlık (20karakter)

1 Beğeni

Ben belediye’ye gittim sordum turknetin bize herhangi bir başvurusu olmadı dediler superonline’nin altyapı başvurusu varmış.

Ben Millenicom fiber kullanıyorum (FTTH). TurkNet 'e geçmek istedim ama geçemiyorum. Sağolsunlar belgeleri sisteme doğru yükleyemedikleri için. Şu an için memnunum Milenicomdan. Ping düşük en azından.

2 Beğeni