2,Sorum olacaktı 1 Cat6 kablo fark eder mi hat dalgası olmasına

Selam aleyküm hat değerler i sürekli dalgalı 75 den ye çektik 50 den 35 çektim maximum değeri şimdi kutudan Modem e Cat 6 çektim aylar önce sıkıntı olsa oncede olmaz mıydı markası veya kalitesi çok fark eder mi yada komşum Eski bina hattı ile daha sağlıklı ama o ttnet …

Cat6 Nexans ve reçber markasını öneririm fakat o modem geçtiğiniz hız profillerinde ki değeri yanlış gösteriyor. Şuan ki hat değerlerinizi atarmısınız.Teorik olarak yorumlayacağım ve şuanki hat değerleriniz de kopma yaşıyor musunuz veya hız düşümü ve hız testlerini kablolu bağlantı ile gerçekleştirin.

1 Beğeni

Yaklaşık 3 saatir kopma olmuyor ama alacağım en yüksek hız önceden 135 kadar çıkıyor du 75 MB hizda sorunsuz kullanıyordum ne olduysa 1 aydır dalgalı

Hız testini unutmayın. Max hızın azalması bölgenizdeki saha dolabına yeni müşteri ve mevcut olan müşterilerin paketlerini yükseltmesiyle farklı devreye veya saha dolabına alınırsanız etkilenebiliyor. Kopma yoksa iyi fakat sinyal gücü seviyesi şüpheli bakıyorum eğer hızınızda dalgalanma verimsizlik özellikle kablolu da sorun yoksa dikkate almaya gerek yok modemi fişini çekip takın tekrar hat değerinizi paylaşın. Ayrıca ek splitter dsl prizi var ise kaldırın

1 Beğeni

Hat zayıflaması değerlerin sürekli değişiyor nexans cat6 kablo değişimi yapın.

Kabloyu Cat6 çektim ama kalite vs nedir bilmiyorum telefon kullandığım için splinter mecbur olacak . sabah testi yaparım

Bugün sabah yaptım testler sonucu burada birde kabloyu da attım WiFi ile yaptım çocuklar uyuyor kalkınca bilgisayar ilerde yaparım …

Bakın iyice çöktü yine

Son 1 saati bakın

Hat değerleriniz teoride zayıflamayı gösteriyor hız testinde özellikle 2.4ghz testin de etki etmiyor yine de kablolu test paylaşın ayrıca splitter şart ise yeni ve güncel bir splitter alıp deneyin yine hat değerleri aynı olursa altyapınız da çalışma olabilir veya modem değerleri sağlıklı göstermiyor olabilir @Murat042 hocam Keenetic modemler ile daha bilgili.

2 Beğeni

Buyurun bunlar var splinter

Saat 20 itibariyle giremiyorum internet e

Bu aşamaları yapmanız da fayda var. 1.elekrikçi çağırıp kablonuzu ankastrenizi bağlantılarınızı kontrol ettirin 2. Hizmetinizi farklı modem de deneyin bi kaç gün izlemeye alalım.

1 Beğeni

Farklı modem ile daha önce denedim aynı arama gelince telefon arama yapınca internet kesilmesi durumu başladı bundan dolayı da sürekli bağlantı kopunca internett değerlerim değişiyor

Kesinlikle 2.aşamayı bir deneyin.

1 Beğeni